Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa

• 8 maja 2018, Robert Karp

Wydarzenia w czasie Tygodnia Modlitw za Powołanych do Małżeństwa w Bielsku-Białej

Krótki informator:  Co? Kiedy? i dla Kogo?

Co znaczy kochać mądrze? Ile razy zranił nas ktoś bliski, a jak wiele krzywd sami wyrządziliśmy tym, którzy są dla nas najważniejsi? Ile było sytuacji, gdy będąc dziećmi, rodzice nie okazali nam zrozumienia? Dlaczego nam samym zdarzyło się nie zgodzić z opinią własnego dziecka i osądzić sytuację wedle własnego uznania, pomimo jego protestów? Pytania te bardzo często są następstwem trudnych sytuacji konfliktowych, spowodowanych brakiem właściwej komunikacji i wzajemnego zrozumienia rodzica z dzieckiem. O tym, jak budować właściwą relację rodzica z dzieckiem oraz jak mądrze kochać i lepiej rozumieć swoje dziecko, dowiesz się na warsztatach w sobotę, 19 maja, podczas tygodnia modlitw za powołanych do małżeństwa „Tak na Serio”. Zapraszamy!

(Prowadzący: Marzena i Henryk Piechotowie, sala w siedzibie Radia Anioł Beskidów, od godz. 10.00 do 14.00).

Marzysz o szczęściu macierzyństwa, jednak napotkaliście ze współmałżonkiem na trudności? Wahasz się, gdzie szukać pomocy lub masz obawy, czy proponowane rozwiązanie jest w zgodzie z Twoimi przekonaniami?

Chcielibyście starać się o dziecko w sposób nieinwazyjny i bezpieczny dla Waszego zdrowia? A może znasz odpowiedź na te pytania, jednak obawiasz się, czy Twoja wiedza opiera się faktycznie na prawdzie, czy może na plotkach lub półprawdach usłyszanych na temat różnych zalecanych sposobów postępowania, aby mieć dziecko. Jedynie fakty dotyczące przyczynowego leczenia niepłodności zostaną przedstawione na wykładzie w poniedziałek, 21 maja, podczas tygodnia modlitw za powołanych do małżeństwa „Tak na Serio”. Zapraszamy!

(Msza Święta: godz. 18.00, parafia pw. NMP Królowej Świata, Wykład: prowadzący dr Przemysław Binkiewicz, miejsce: ATH bud. L s.318 godz.19.00).

Kto wygrał?  Wszechobecne pytanie przepełniające naszą codzienność będąc niejednokrotnie wcale niezadanym. Wynika bezpośrednio z tendencji do rywalizacji – współzawodniczą ze sobą sportowcy, którym kibicujemy, zmagają się ze sobą politycy i postacie z pierwszych stron gazet, o których czytamy, wreszcie konkurują z nami i ze sobą nawzajem nasi przyjaciele i znajomi, z którymi spędzamy czas. Bardzo często rywalizacja dotyczy również relacji w związku, gdy niejednokrotnie zwykła rozmowa lub dyskusja przeradza się w zażartą wojnę na słowa – z perspektywy czasu niezrozumiałą i zupełnie niepotrzebną. Jak zrozumieć, że związek to nie zawody, gdzie zwycięzca bierze wszystko? Jak uświadomić sobie, że nawet biorąc wszystko, nie dostajemy w zasadzie nic? Jak porozumieć się w przypadku różnicy zdań, zanim dojdzie do sprzeczki i rozpoczniemy rywalizację z partnerem na dobre, zapominając, że przecież stanowimy jedną drużynę? Dowiesz się o tym podczas warsztatów we wtorek 22 maja podczas tygodnia modlitw za powołanych do małżeństwa „Tak na Serio”. Zapraszamy!

(Prowadzący:  Beata i Marcin Janikowie, Parafia pw. św. Józefa w B-B, Msza Święta godz. 18.00, warsztaty godz.19.00).

Brakuje Wam czasu na wspólne chwile? Chcielibyście spróbować czegoś nowego? A może jesteście wytrawnymi tancerzami, którzy tylko szukają okazji, aby wspólnie dobrze się bawić? Niezależnie od odpowiedzi na te pytania, mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia – kurs tańca (nie tylko) dla zakochanych. Warsztaty, które pozwolą Wam się do siebie zbliżyć oraz świetnie bawić prowadzone będą w środę 23 maja przez profesjonalistów ze Szkoły Tańca Cubana w Domu Kultury Olszówka. Oczywiście odbędą się one podczas tygodnia modlitw za powołanych do małżeństwa „Tak na Serio”. Zapraszamy!

(Msza Święta: godz. 18.00 parafia pw NMP Królowej Świata, warsztaty taneczne ze Szkołą Tańca Cubana: DK Olszówka godz.19.00).

Jesteście ze sobą już jakiś czas i masz nieodparte wrażenie, że czar prysł? Tworzycie parę stosunkowo krótko, ale codzienność wdziera się brutalnie miedzy Was i boisz się, że nie wytrwacie razem z powodu natłoku ważnych spraw? A może masz wrażenie, że tworzycie idealną parę, tylko że przydałoby się wyjść poza znany schemat idylli, aby przełamać rutynę i spojrzeć na siebie z nowej perspektywy? Niezależnie, które z pytań możesz odnieść do siebie, to tak naprawdę w znacznym stopniu od Ciebie i osoby, którą kochasz, zależy w jakiej kondycji będzie Wasza relacja. O tym, jak zadbać aby się ciągle rozwijała, radząc sobie jednocześnie z natłokiem codziennych spraw, dowiesz się podczas spotkania w czwartek 24 maja.

(Msza Św. godz. 18.00, spotkanie 19.00, parafia NMP Królowej Świata Cygański Las, prowadzący Natalia i Maciej Białobrzescy, znani jako Drużyna B).

Jesteście fanami kulinarnych podróży? Pasjonuje Was gotowanie? A może jesteście łasuchami, którzy wykorzystają każdą okazję, aby wspólnie spróbować nowych smaków? Mamy dla Was przepyszną propozycję na spędzenie wieczoru w radosnym gronie na warsztatch „Gotowanie z Rączką”, podczas których Pan Remigiusz Rączka pokaże wszystkim obecnym swoje umiejętności oraz kulinarny talent. Spotkanie odbędzie się w piątek 25 maja podczas tygodnia modlitw za powołanych do małżeństwa „Tak na Serio”. Może przyjdziesz ze swoją mamą? Zapraszamy!

(Msza Św. godz. 18.00, spotkanie 19.00, parafia NMP Królowej Świata Cygański Las).

W niedzielę 27.05.2018 r. o godz.19.15 w kościele pw. NMP Królowej Świata w Cygańskim Lesie odbędzie się Msza Święta z błogosławieństwem narzeczonych, zamykająca tegoroczny tydzień modlitw za powołanych do małżeństwa. Zapraszamy Was serdecznie. Do zobaczenia.