„Tylko dla Pań”

• 22 listopada 2018, Robert Karp

Dniem wytchnienia od codziennych czynności i jednocześnie czasem turbodoładowania różnych wymiarów kobiecości był dla uczestniczek kolejny dzień skupienia dla kobiet, który odbył się 17 listopada 2018 r. w parafii św. Pawła w Bielsku-Białej.

Podczas kilkugodzinnego spotkania była okazja do inspirujących rozmów z kosmetyczką, można też było wysłuchać konferencji biblijnej poświęconej Esterze i temu, czego współczesna kobieta może nauczyć się od tej starotestamentowej bohaterki z dziejów starożytnego Izraela. Nie zabrakło warsztatów rozwoju osobistego, dotykających tematu kobiecej tożsamości. Uczestniczki zastanawiały się kim są, dokąd zmierzają i jaki mają potencjał. Podczas spotkań w małych grupach każda z biorących udział w przedsięwzięciu pań mogła się wypowiedzieć i podzielić tym, co przeżywa. Wziąć można było udział w adoracji Najświętszego Sakramentu i Eucharystii.

Jedna z uczestniczek spotkania podkreśliła, że całość była poprowadzona „w eleganckiej oprawie, atmosferze wzajemnej życzliwości i otwartości”. „Był to równocześnie czas i radości i zmierzenia się z trudnymi pytaniami, odpoczynku od codziennych zajęć, ale też pracy nad sobą, którą czasem spychamy na dalszy plan w ferworze bieżących spraw. Wszystko to odbywało się w gronie kobiet, by móc wzajemnie się ubogacać, ale też zrozumieć siebie i zobaczyć, że inne przeżywają swoje bogactwo po kobiecemu, podobnie jak ja” – dodała.

Kolejne sobotnie spotkania już w nowym roku. Ruszyły już zapisy.

Terminy następnych spotkań:

19 stycznia 2019 r.

23 marca 2019 r.

15 czerwca 2019

Miejsce spotkań:

Parafia św. Pawła w Bielsku-Białej (os Polskich Skrzydeł)

W jakich godzinach?

8.45-13.30 (16.00 dla uczestników całości)

Koszt to 30 zł za udział w pierwszej części lub 50 zł za udział w całości spotkania.

W obu przypadkach obowiązują wcześniejsze zapisy – potwierdzeniem zapisu jest wpłata zadatku w wysokości 20zł.

Zgłoszenia i ewentualne pytania:

zgloszenia.jedyna@gmail.com

nr tel.: 518625378