Warsztaty, wykłady, dyskusje i spotkania – czyli pracowita sobota

  • 10 lutego 2019, Robert Karp

Warsztaty o tym, jak skutecznie pomagać, seminaria poświęcone przyczynom konfliktu międzypokoleniowego, zajęcia z nauki metody rozpoznawania płodności, a także spotkanie bielskiego zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli NPR – do wszystkich tych wydarzeń doszło jednego dnia, 9 lutego, w budynku kurialnym.

Warsztaty „Pięć kroków w pomaganiu” poprowadził Piotr Domaradzki. Słuchacze Studium Teologii Rodziny i doradcy mogli się dowiedzieć od doświadczonego psychoterapeuty i superwizora, jak owocnie i dobrze pomagać. Wykłady i prezentacje przeplatane były pracą w grupach. Był czas na konkretne pytania i dyskusję w grupach. „Zajęcia były tak ciekawe i wciągające, że pomimo dość późnej pory przeciągnęły się w czasie” – podsumował ks. Tomasz Gorczyński, zapraszając już na następne warsztaty, które zaplanowano na 1 lutego 2020 roku o 12.40. „Trzeba już sobie rezerwować czas” – zaznaczył.

Tymczasem na Diecezjalnym Studium Teologii Rodziny odbyły się m.in. seminaria z przyczyn konfliktu międzypokoleniowego, relacji międzyosobowych, a także kolejne zajęcia z nauki metody rozpoznawania płodności wg. Bilingsa.

Wykładowcy wyjaśniali, jak rozmawiać o seksualności z dziećmi, o rozwoju miłości i różnicach pomiędzy kobietami a mężczyznami w jej przeżywaniu. Było też sporo wskazówek dotyczących poprawy komunikacji międzypokoleniowej.

Tego dnia odbyło się także spotkanie zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli NPR oddział w Bielsku-Białej. W ramach współpracy w przygotowaniu narzeczonych do sakramentu małżeństwa zarząd obiecał zorganizowanie systematycznych kursów dla użytkowników NPR w kilku miastach diecezji bielsko-żywieckiej.