XVI Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”

• 25 października 2019, Robert Karp

XVI Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki zachęca młodzież do refleksji nad wartością życia i godnością człowieka. Rodzicom i wychowawcom daje konkretną informację o tym, co młode pokolenie myśli na tematy pro-life i jakich argumentów używa w swoich dyskusjach.

Tematyka| Wszystkie aktualne zagadnienia bioetyczne jak antykoncepcja, aborcja, „in vitro” czy eutanazja. Pro-life to także miłość, rodzina, adopcja.

Formy| Ołówek, pastele, akwarele, farby olejne, wydzieranki, wyklejanki, prace przestrzenne, strony internetowe, prezentacje multimedialne, filmy, teksty piosenek, teledyski, gry komputerowe… Wszystko pro-life!

Terminy| Na prace konkursowe czekamy do Dnia Świętości Życia (25 marca 2020 r.). Laureatów i osoby wyróżnione zaprosimy na uroczystą galę do Krakowa, gdzie 30 maja ogłosimy zwycięzców i wręczymy nagrody. Zwycięzcy zaprezentują swoje prace, spotkają się z artystami i poznają z innymi młodymi obrońcami życia człowieka.

Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin XVI konkursu dostępne na stronie Organizatora pro-life.pl