Zajęcia w Diecezjalnym Studium Teologii Rodziny w reżimie sanitarnym

  • 8 września 2020, Robert Karp

Wznowiono zajęcia w Diecezjalnym Studium Teologii Rodziny w Bielsku-Białej. W czasie epidemii część wykładów była udostępniona na specjalnej platformie w internecie. Obecnie w budynku kurii, gdzie mieści się Studium, realizowane są warsztaty i zajęcia będące dopełnieniem wykładów internetowych.

Przy zastosowaniu reżimu sanitarnego zajęcia są prowadzone w soboty naprzemiennie dla jednego rocznika, aby uniknąć jednoczesnego gromadzenia większej ilości osób. W minioną sobotę, 5 września 2020 r., odbyły się warsztaty z poradnictwa dla rocznika II. W październiku ruszą zajęcia dla I rocznika.

Obwiązuje dezynfekcja dłoni, w czasie przerw i ćwiczeń w grupach obowiązkowe jest noszenie maseczek. Wykłady są prowadzone w dużej wietrzonej sali z zachowaniem bezpiecznych odstępów między osobami, które nie są małżeństwami. Udostępniona jest woda w butelkach jednorazowych. Po dokończeniu zajęć przerwanych z powodu pandemii przewiduje się od stycznia rozpoczęcie nowego roku Studium. Zapisy na pierwszy rok przyjmowane będą od listopada.