Zaproszenie na rekolekcje małżeńskie typu Marriage Encounter

  • 8 stycznia 2020, Robert Karp

Podstawowym celem rekolekcji małżeńskich jest uświadomienie przeżywania małżeństwa jako sakramentu. Równocześnie rekolekcje te są intensywnym czasem uczenia się, względnie rozwijania sztuki dobrej komunikacji. Są szansą nie tylko na pogłębienie więzi małżeńskiej, ale także na nawiązanie zerwanej. Są możliwością utwierdzenia w radości małżonków z tego, że są dobrym małżeństwem.

Są to rekolekcje zamknięte. Trwają od godziny 18.00 w piątek do godziny 16.00 w niedzielę. Odbywają się w Domu Rekolekcyjnym św. Józefa w Czechowicach-Dziedzicach. Na te rekolekcje para małżeńska może jechać raz w życiu. Natomiast potem można uczestniczyć w innych formach spotkań bazujących na przeżyciu rekolekcji małżeńskich.

Na rekolekcje małżeńskie organizatorzy zapraszają katolickie pary małżeńskie, które chcą, aby ich życie owocowało więzią radosną, pełną zaufania, wzajemnego zrozumienia i akceptacji. Nie jest istotny staż małżeński, chociaż dobrze jest, jeśli małżonkowie mają za sobą przynajmniej 2 lata wspólnego życia. Ograniczeń „w górę” nie ma żadnych – najstarsze małżeństwo na rekolekcjach było 51 lat po ślubie.

Polski program rekolekcji małżeńskich powstał w 1977 roku w Katowicach w Duszpasterstwie Akademickim. Inicjatorami ruchu o zasięgu krajowym i międzynarodowym są Irena i Jerzy Grzybowscy, choć autorem pierwszego tego typu spotkania był śp. Stanisław Boguszewski, który przywiózł z Kanady jedną z wersji ruchu Marriage Encounter. Irena i Jerzy Grzybowscy inspirowali ewolucję istniejącego programu, tworzenie nowych programów apostolskich, formacji duchowej całego środowiska, jak również zakładanie kolejnych ośrodków w Polsce i w krajach Europy środkowo-wschodniej. Nadali oni spotkaniom charakter jednoznacznie rekolekcyjny.

Terminy rekolekcji w 2020 roku:

31.01 – 02.02.2020

28.02 – 01.03.2020

4 – 6. 09. 2020

2 – 4. 10. 2020

Więcej szczegółów na stronie internetowej rekolekcji: www.rekolekcje-malzenskie.pl

Zgłoszenia na rekolekcje małżeńskie prosimy kierować na adres: Teresa i Eugeniusz Maliccy tel.: (032) 255-36-43

Po przesłaniu swojego zgłoszenia należy oczekiwać na zaproszenie na konkretny termin rekolekcji.