Zaproszenie na XI Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej

• 13 września 2018, Robert Karp

W tym roku do Kalwarii rodziny z Podbeskidzia będą pielgrzymowały pod hasłem „Polska Rodziną silna”. Wspólne pielgrzymowanie będzie również rozpoczęciem roku formacyjnego dla Domowego Kościoła Ruchu Światło Życie naszej diecezji.

Pielgrzymkę zaczniemy o godzinie 10.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej od stacji „u Piłata”, przygotowanym przez wspólnoty dekanatu czechowickiego.

O godzinie 12.30 rozpoczniemy Mszę św. pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla, w czasie której nastąpi odnowienie przyrzeczeń przysięgi małżeńskiej. Zostanie również złożony od wspólnot i dekanatów dar ołtarza, przeznaczony na pomoc diecezjalnego Caritas dla rodzin opiekujących się osobami niepełnosprawnymi oraz na działania diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin.

Po Mszy św. przewidziany jest piknik z atrakcjami dla dzieci, przygotowany przez Kręgi Domowego Kościoła z dekanatu andrychowskiego.

Będzie można też nabyć album podsumowujący 25 lat istnienia naszej diecezji.

Pielgrzymkę zakończy nabożeństwo zawierzenia rodzin Matce Bożej przygotowane przez dekanat cieszyński. Liturgię Mszy przygotowują Kręgi Domowego Kościoła, a oprawę muzyczną zapewni schola młodzieżowa Voices of MM z parafii św. Marii Magdaleny z Cieszyna.