Kolejne spotkanie Szkoły Biblijnej Diecezji Bielsko-Żywickiej – zaproszenie

  • 12 maja 2026, Robert Karp

Przed nami kolejne sobotnie spotkanie Szkoły Biblijnej Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Tym razem uczestników w biblijną refleksję wprowadzi s. dr hab. Joanna Nowińska, biblistka ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo, wykładowczyni akademicka i ceniona popularyzatorka Pisma Świętego. Na spotkanie 16 maja br. o godz. 9.30 zaprasza dyrektor Diecezjalnej Szkoły Biblijnej ks. dr Adrian Mętel.

S. Joanna Nowińska specjalizuje się w egzegezie biblijnej, ze szczególnym uwzględnieniem interpretacji Apokalipsy św. Jana. Jest autorką licznych publikacji naukowych oraz rekolekcjonistką i prelegentką, która z pasją i przystępnością pomaga odkrywać głębię słowa Bożego.

Ósme spotkanie w ramach tegorocznego cyklu poświęcone będzie tematowi: „Paweł przed namiestnikami – obrona wiary” i skoncentruje się na analizie fragmentów z Dziejów Apostolskich (Dz 24–26). Uczestnicy podejmą refleksję nad wiernością Ewangelii wobec władzy, przyglądając się procesom św. Pawła przed Feliksem, Festusem i królem Agryppą, jego argumentacji, osobistemu świadectwu oraz odwołaniu się do Cezara.

Jak podkreśla ks. dr Adrian Mętel, spotkania Szkoły Biblijnej są okazją nie tylko do pogłębienia wiedzy biblijnej, ale także do odkrywania aktualności słowa Bożego w codziennym życiu i podejmowanych wyborach.

Zapisy prowadzone są pod adresem: szkola.biblijna@diecezjabielsko.pl

Aktualności, materiały formacyjne i relacje z poprzednich spotkań dostępne są na stronie Diecezjalnej Szkoły Biblijnej: biblia.diecezjabielsko.pl, a także w mediach społecznościowych Szkoły Biblijnej Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Facebooku i Instagramie.