25-lecie Misyjnej Jutrzenki ze Skoczowa – zaproszenie

• 22 października 2019, Robert Karp

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę świętą z okazji 25-lecia Koła Misyjnego „Misyjna Jutrzenka”, która odbędzie się 27 października o godzinie 11:00 w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie. Koło misyjne, działające przy skoczowskiej parafii, tworzą dzieci przedszkolne i szkolne, które z zapałem pomagają swoim rówieśnikom w odległych krajach poprzez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, MIVA Polska oraz adopcję na odległość. Cotygodniowe spotkania „Misyjnej Jutrzenki” są okazją do poznania życia ludzi na różnych kontynentach i pracy misjonarzy w najdalszych zakątkach świata, a także dają możliwość rozwijania talentów artystycznych. To także szansa dobrej zabawy. Wieloletnia tradycja niesienia pomocy misjom mobilizuje kolejne pokolenie skoczowian do kontynuowania tego niezwykłego dzieła, które zainicjowała jesienią 1994 roku Lidia Greń-Wajdzik.