Akcja „Misjonarz na Post” po raz szósty

  • 26 lutego 2019, Robert Karp

Już dziś można zaangażować się w akcję „Misjonarz na Post”. Jej organizatorzy przypominają, że misjonarze czekają na naszą modlitwę. „Wejdźmy w Wielki Post z konkretną intencją! Wystarczy wylosować misjonarza bądź misjonarkę na http://www.misjonarznapost.pl” – zachęcają.

Aby wziąć udział w akcji, trzeba wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić krótki formularz, który wymaga podania jedynie naszego imienia, nazwiska i adresu e-mailowego. Na podany przez nas adres przyjdzie informacja z danymi wylosowanego misjonarza. Każdy indywidualnie wybiera formę duchowego wspierania przypisanego misjonarza lub misjonarki.

W ubiegłym roku w akcję włączyło się ponad 12 tys. osób. Organizatorzy liczą, że w tym roku zaangażuje się więcej chętnych.

Honorowy patronat nad akcją objęli abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, oraz bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Projekt „Misjonarz na Post” wspierają medialnie media katolickie takie jak Opoka, deon.pl, Radio Maryja, Tygodnik Idziemy, Misje Salezjańskie, Radio Niepokalanów, Franciszkański Sekretariat Misyjny i inne środowiska katolickie.