Dzieciom w Peru i Kamerunie

  • 24 marca 2017, Mateusz Kierczak

Niedziela 19 marca 2017 roku była w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej Aleksandrowicach czasem szczególnej modlitwy i materialnego wsparcia misyjnego dzieła Kościoła. Podczas każdej Mszy św., w czasie kazania, które głosił ks. Janusz Talik, wierni usłyszeli o potrzebie zaangażowania w działalność misyjną i o potrzebie wsparcia tych, którzy się trudzą w krajach misyjnych. Była to okazja, aby posłuchać o sytuacji dzieci w krajach misyjnych, szczególnie w Peru i Kamerunie. O tym drugim kraju opowiadała również Marta Hajduga, która przez okres prawie miesiąca uczestniczyła w XII misji „Okulistów dla Afryki” właśnie w Kamerunie. W parafialnej kawiarence można było zobaczyć fotorelację z lekarskiej posługi na misjach, jak również posłuchać pani Marty i pooglądać afrykańskie stroje.

W akcję misyjną pięknie włączyła się młodzież z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej. Wolontariusze Misyjni z bielskiego „Gastronoma” pod kierunkiem nauczycielek: Bogusławy Grabowskiej i Alicji Danek przygotowali słodkie drobiazgi, którymi dzielili się z wychodzącymi z kościoła parafianami, a przy okazji zbierali ofiary na cele misyjne. Część z zebranych ofiar została przekazana dla Jadłodajni św. Rity w Iquitos, w Peru, gdzie pracuje misjonarka z naszej diecezji Gabrysia Filonowicz, która – co ciekawe – jest absolwentką bielskiego „Gastronoma”. Pieniądze zostały również przekazane do Kamerunu, do sióstr, które prowadzą przychodnię i szkołę, a u których na misji posługiwała p. Marta.

Akcja Misyjna „Dzieciom w Peru i Kamerunie” była okazją do ożywienia ducha misyjnego oraz uczynienia czegoś dobrego dla innych i to zarówno w wymiarze duchowym, jak i materialnym.