Joanna z Bestwiny – na misję do Salwadoru

  • 23 września 2020, Robert Karp

Joanna Błasiak z Bestwiny leci na misję do Salwadoru. Od połowy października będzie tam przez rok pracowała w wolontariacie misyjnym.

„Od dawna już w moim serduszku kryje się pragnienie dzielenia się radością i miłością z innymi” – tłumaczy swą decyzję na profilu facebookowym, zaznaczając, że pobyt w Ameryce Środkowej organizuje międzynarodowa organizacja „Domy Serca”. „W ich charyzmacie jest posługa drugiemu człowiekowi poprzez obecność, a ja kocham być dla kogoś tu i teraz, i nawet na drugim końcu świata” – zaznacza Joanna.

W ramach wolontariatu Joanna pomagać będzie dzieciom i samotnym matkom oraz młodym ludziom.

Cały koszt wyjazdu to łącznie 17,200 zł – nie licząc kosztów szczepień, itp. Joanna zwróciła się z prośbą o wsparcie za pomocą witryny: https://zrzutka.pl/un4p3w

„W zamian za zostanie częścią już nie mojej, ale NASZEJ misji proponuję wysyłanie co 1-2 miesiące filmików z relacją Co tam słychać w Salwadorze?” – dodała.

Domy Serca  to międzynarodowa, katolicka organizacja pozarządowa, założona 4 stycznia 1990 r. we Francji, której charyzmatem jest współczucie i pocieszenie niesione ubogim, cierpiącym i samotnym ludziom na całym świecie.

Domy Serca łączą ludzi, którzy pragną w sposób autentyczny zatrzymać się przy cierpiącym człowieku i ofiarować mu swoją obecność i przyjaźń, które są znakami miłości współczującego Chrystusa. Aby wypełnić to zadanie, Domy Serca proponują wolontariat misyjny w jednym z 40 domów znajdujących się w 26 krajach świata położonych na 4 kontynentach.