List z Tatwe

• 4 grudnia 2018, Robert Karp

Kilka dni temu, w sobotę 1 grudnia, po raz drugi w parafii Tatwe odbyło się uroczyste rozpoczęcie dwuletniego katechumenatu, czyli przygotowania do sakramentu chrztu i Pierwszej Komunii św. Oczywiście katechumenat rozpoczynamy każdego roku, jednak po raz drugi mogliśmy to uczynić w sposób szczególny, a to za sprawą i dzięki pomocy pierwszokomunijnych dzieci z Bulowic, które część pieniędzy otrzymanych przy tej okazji postanowiły przeznaczyć dla dzieci z naszej parafii.

Spotkanie rozpoczęło się oczywiście Mszą św. w kościele parafialnym. Po niej był czas na śniadanie i mały odpoczynek, tym bardziej potrzebny, że dzieci  przyszły na misję pieszo z dwudziestu stacji dojazdowych, z których niektóre oddalone są od niej nawet o 25 kilometrów. Po nabraniu sił przyszedł czas na zabawę. Śpiew, taniec i kilka scenek zaczerpniętych z codziennego życia, które zawsze wzbudzają największą radość i uśmiech na twarzach, przygotowanych zostało przez ministrantów i parafialną grupę powołaniową. Wszyscy jednak czekali z niecierpliwością na główny punkt programu, którym było wręczenie różańców, medalików i książeczek do modlenia. Myślę, że dla zdecydowanej większości dzieci będą to jedyne prezenty, jakie otrzymają z okazji Chrztu i Pierwszej Komunii św., które przyjmą za dwa lata. Na zakończenie dzieci otrzymały jeszcze mały posiłek, aby nie zasłabły w drodze do domu. Myślę jednak, że radość z przeżytego dnia stanowiła dla nich główne źródło energii. Miejmy nadzieję, że wystarczy jej na cały czas dwuletniej przygody związanej z poznawaniem Pana Boga i jego sakramentów.

W sobotę, 1 grudnia, obdarowaliśmy i nakarmiliśmy w sumie ponad dwieście dzieci z naszej parafii. A wszystko to dzięki wielkim sercom dzieci pierwszokomunijnych z Bulowic, za co w imieniu dzieci z Tatwe bardzo dziękuję. Dziękuję również dzieciom, które przystąpiły do Pierwszej Komunii w zeszłym roku, a które jako pierwsze postanowiły podzielić się tym, co otrzymały w tym szczególnym dla nich dniu. A na zakończenie, pozdrawiając z gorącej Tanzanii, pragnę życzyć wszystkim owocnego przeżycia okresu Adwentu i błogosławionych Świąt Narodzenia Pana Jezusa.

Ks. Krzysztof Dybał