„Misyjna Jutrzenka” przedstawiła jasełka dla Rwandy i Burundi

• 13 stycznia 2019, Robert Karp

Po raz kolejny jasełka zaprezentowała „Misyjna Jutrzenka” z parafii pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie. Od ćwierć wieku należący do wspólnoty dzieci i ich rodzice wspierają w ten sposób Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Najnowsza sceniczna interpretacja historii o narodzinach Jezusa w wykonaniu grupy była okazją do pomocy materialnej najmłodszym mieszkańcom Rwandy i Burundi.

Premiera spektaklu odbyła się 12 stycznia 2019 r. na scenie skoczowskiego Teatru Elektrycznego. Widowisko wyreżyserowała animatorka wspólnoty Joanna Walczyk. Za stronę muzyczną przedstawienia był odpowiedzialny Paweł Moskała. W roli Dzieciątka Jezus, w otoczeniu kilkudziesięciu młodych adeptów sztuki teatru, wystąpił na scenie trzymiesięczny Franuś Pilorz.

Spektakle w wykonaniu „Misyjnej Jutrzenki” będzie można zobaczyć jeszcze w niedzielę, 13 stycznia, o 14.00 i 16.00 w skoczowskim Teatrze  Elektrycznym oraz 27 stycznia o 14.00 w kościele św. Jana Sarkandra w Górkach Wielkich.

Młodzi aktorzy wystąpią podczas diecezjalnego centralnego spotkania Kolędników Misyjnych 20 stycznia br. w konkatedrze Narodzenia NMP w Żywcu. Wydarzenie rozpocznie Msza św. o 12.30 w żywieckiej konkatedrze.

fot. Monika Jaworska “Niedziela na Podbeskidziu” ox.pl