Misyjny Dzień Skupienia

• 28 marca 2019, Robert Karp

W krypcie kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej 23 marca odbyło się tradycyjne skupienie dla współpracowników misyjnych Zgromadzenia Słowa Bożego, czyli księży werbistów, z rejonu Bielska-Białej. Spotkanie to zorganizowali księża werbiści i siostry Służebnice Ducha Świętego wraz z dyrektorem referatu misyjnego o. Wiesławem Dudarem SVD z Pieniężna. Obecni byli również: o. Mariusz Mielczarek SVD – misjonarz pracujący w Boliwii oraz ks. Janusz Talik – referent ds. misji w diecezji bielsko-żywieckiej i jednocześnie diecezjalny dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych.

Wydarzenie zgromadziło rodziny misjonarzy, wszystkich pomocników misyjnych z okolic Bielska-Białej, a wśród nich młodzież należącą do Młodzieżowego Wolontariatu Misyjnego na Żywiecczyźnie z s. Anetą.

Podczas tego wielkopostnego spotkania modlono się w intencjach misyjnych Kościoła, a szczególnie o nowe powołania do pracy misyjnej. Modlitwę tę zanoszono podczas rozważań tajemnic różańcowych, w czasie śpiewu Gorzkich Żali, a przede wszystkim podczas Mszy św. koncelebrowanej przez obecnych na spotkaniu kapłanów.

Zebrani na tym dniu skupienia mogli również zapoznać się z dziełem śp. o. Mariana Żelazko SVD – nestora polskich misjonarzy, pracującego w Indiach, oraz poznać kulturę, tradycję i religijność mieszkańców Boliwii, o czym w barwny i kolorowy sposób opowiadał o. Mariusz Mielczarek – misjonarz pracujący w tym południowoamerykańskim kraju.

Na zakończenie tego spotkania o. Wiesław Dudar SVD podziękował wszystkim za udział w tym misyjnym dniu skupienia oraz za pamięć i modlitwę w intencjach misyjnych, i w intencjach wszystkich misjonarzy. Zachęcił również do dalszej modlitwy za misje oraz do animacji misyjnej w swoich środowiskach życia.

Zdjęcia: s. Aneta Laszczak CMBB; o. Wiesław Dudar SVD