Młodzieżowy Wolontariat Misyjny diecezji na Jasnej Górze

• 25 czerwca 2019, Robert Karp

Po raz siódmy na Jasnej Górze miała miejsce ogólnopolska pielgrzymka Żywego Różańca. W dniach od 31 maja do 1 czerwca br. w sanktuarium jasnogórskim zgromadziło się ponad 10 tysięcy członków Stowarzyszenia Żywy Różaniec, aby wspólnie się modlić oraz poznać bliżej postać służebnicy Bożej Pauliny Jaricot. W tegoroczne pielgrzymowanie wpisane były dwa wydarzenia, do których Żywy Różaniec się przygotowuje: Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny w październiku tego roku oraz świętowanie w 2026 roku dwusetnej rocznicy powstania ruchu Żywego Różańca.

W programie pielgrzymki znalazły się:

– nocne czuwanie,

– konferencja,

– program artystyczny przygotowany przez młodych z Młodzieżowego Wolontariatu Misyjnego naszej diecezji. Młodzież pod kierunkiem S. Anety z Żywca wcieliła się w postać Pauliny Jaricot oraz współczesnego młodego człowieka, aby opowiedzieć o czasach Sł. Bożej Pauliny Jaricot oraz o problemach ludzi dzisiejszych czasów.

– List sekretarza generalnego Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary, ks. Tadeusza Teda Nowaka OMI, który zachęcał wszystkie grupy Żywego Różańca do współpracy misyjnej.

– Uroczysta Eucharystia na Wałach Jasnogórskich pod przewodnictwem ks. Biskupa Antoniego Długosza.

Według statystyk, Stowarzyszenie Żywy Różaniec w Polsce jednoczy ponad 2,5 miliona ludzi, modlących się codziennie w intencjach podanych przez papieża. Wiele grup Żywego Różańca wspiera misyjne projekty realizowane przez Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary.