Na misję z Domami Serca

• 26 października 2020, Robert Karp

Anna Olma z Bielska-Białej 27 października 2020 r. wyjeżdża w ramach wolontariatu misyjnego na 14-miesięczną misję do Hondurasu. Młoda misjonarka podczas Mszy św. w salwatoriańskim kościele NMP Królowej Świata w Bielsku-Białej została posłana na misje przez ks. Clémenta Imberta – duszpasterza wspólnoty Domy Serca w Polsce.

W swym świadectwie zamieszczonym na facebookowej stronie projektu wolontariuszka zachęciła do modlitewnego towarzyszenia jej w misji. Przypomniała, że wszystko, co do tej pory robiła w ramach inicjatyw charytatywnych czy salwatoriańskiego duszpasterstwa „Bagno”, było tylko „częściowym zaspokojeniem pragnienia, by swoje życie poświęcać innym”.

„To zaproszenie do opuszczenia swojego świata, by na moment misji całym światem stała się osoba, która będzie tego najbardziej potrzebować. Pragnę na ustach i w sercu zanieść nadzieję tym, którzy ją stracili, miłość tym, którzy jej nie doświadczyli, i wiarę tym, którzy nie poznali jeszcze Boga. Wyraziłam gotowość́ do zostawienia kawałka swojego świata, by w najbliższym czasie zamieszkać́ w ubogiej dzielnicy, wśród slumsów Tegucigalpy – stolicy Hondurasu. Decyduję się na życie bez bieżącej wody, bez pralki, bez stałego łącza internetowego, by być bliżej tych, którzy w tym czasie będą tego najbardziej potrzebować” – zadeklarowała.

Wśród obowiązków, jakie podjęła, są m.in. odwiedzanie więzienia w Tamra czy szpitala psychiatrycznego w Sana Rosita.

Misjonarka, która otrzymała podczas Mszy św. posłania różaniec, zachęciła, by towarzyszyć jej w podjętej posłudze modlitwą.

„Domy Serca” to międzynarodowa, katolicka organizacja pozarządowa, założona 4 stycznia 1990 r. we Francji, której charyzmatem jest współczucie i pocieszenie niesione ubogim, cierpiącym i samotnym ludziom na całym świecie.

„Domy Serca”, które „pragną w sposób autentyczny zatrzymać się przy cierpiącym człowieku i ofiarować mu swoją obecność i przyjaźń” – znaki miłości współczującego Chrystusa – proponują wolontariat misyjny w jednym z 40 domów znajdujących się w 26 krajach świata położonych na 4 kontynentach.

Wolontariusze opierają swoją służbę na trzech filarach: życiu wspólnotowym, modlitwie oraz pomocy ubogim.