Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny w naszej diecezji

• 28 września 2019, Robert Karp

Październik przeżywany jest w tym roku, z woli Ojca Świętego Franciszka, jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Z tej okazji w całej diecezji będziemy pamiętać o misjach i misjonarzach, oraz o powołaniu każdego z nas do głoszenia Ewangelii swoim życiem. Zaplanowano niedziele misyjne, nabożeństwa, zwłaszcza różańcowe, jak również inne wydarzenia o charakterze misyjnym. Wśród nich między innymi:

– Pielgrzymka Śladami bł. Michała Tomaszka z Rychwałdu do Łękawicy, 6 października. Wydarzenie to rozpocznie się nabożeństwem w Bazylice Rychwałdzkiej o godz. 14.00, po czym nastąpi przejście do kościoła parafialnego w Łękawicy na Mszę św. o godz. 15.45, po której pielgrzymi udadzą się do Pokoju Pamięci w domu rodzinnym Błogosławionego.

– Jubileusz 25-lecia Koła Misyjnego w parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej, 19 października. Świętowanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00.

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny to czas szczególny, czas refleksji i modlitwy za misje, ale również czas świętowania dla wszystkich, a szczególnie dla zaangażowanych w misyjną działalność Kościoła.