Niedziela Dobrego Pasterza

• 11 maja 2019, Robert Karp

12 maja 2019 r., w święto patronalne Papieskiego Dzieła Św. Piotra Apostoła, Kościół obchodzi Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła – jedno z czterech Papieskich Dzieł Misyjnych – w centrum stawia troskę o powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego w młodych Kościołach na terenach misyjnych. PDPA od ponad 120 lat duchowo i materialnie wspiera kształcenie i formację seminarzystów oraz kandydatów do zgromadzeń zakonnych w krajach misyjnych, a także pomaga w budowie i wyposażeniu seminariów oraz domów formacyjnych na misjach.

W dniu 1 października 2013 r. – we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji – rozpoczęła się ogólnopolska akcja AdoMiS, czyli Adoptuj Misyjnych Seminarzystów, która trwa do dzisiaj. W akcji można wziąć udział grupowo lub indywidualnie. Inicjatywę tę wspierają cyklicznie swoimi ofiarami róże różańcowe, katecheci, koła misyjne, grupy Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła. Są też stali członkowie programu AdoMiS. Aktualnie Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła wspiera na stałe dwa seminaria – Moramanga na Madagaskarze oraz Iquitos w Peru.

Kolejną akcją jest Misyjny Bukiet. Kierujemy ją do wszystkich, którzy chcą dzielić się swoim szczęściem z innymi – nowożeńców, jubilatów i neoprezbiterów. Zamiast kwiatów (książek, wina lub pięknych, ale przemijających prezentów), ich goście przynoszą dar modlitwy i drobną ofiarę na rzecz misji i utrzymanie seminarzystów w krajach misyjnych.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w modlitwę o nowe i święte powołania.

mł/pdpa

Więcej informacji na stronie: www.missio.org.pl