Oazowy animator z diecezji na misji w Tanzanii

  • 8 lipca 2019, Robert Karp

Animator z Ruchu Światło-Życie diecezji bielsko-żywieckiej będzie posługiwał na oazie w Afryce. Michał jest jedną z kilkudziesięciu młodych osób z całej Polski, które wraz z Diakonią Misyjną Ruchu Światło-Życie wyjeżdżają w te wakacje do Kenii i Tanzanii. Przedstawiciel naszej diecezji weźmie udział w rekolekcjach III stopnia do Tanzanii.

„Michał jest w Oazie od urodzenia: najpierw przez Domowy Kościół, potem grupy młodzieżowe. Studiuje informatykę i fizykę. Jego pasjami są: rower, narty, jaskinie i sztuczna inteligencja” – można przeczytać na facebookowym wpisie.

Chce jechać do Afryki, aby „spotkać się z ludźmi, żyjącymi w trudniejszych warunkach, którzy nie mają dostępu do takich możliwości, jak my w Europie”.

Do Afryki pojedzie w tym roku 25 oazowych animatorów w różnych terminach. Jedna osoba pojedzie na pół roku, a reszta na okres miesiąca lub dwóch. Mają różne zadania. Niektórzy będą współprowadzić rekolekcje oazowe dziesięciu kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej. W Tanzanii zaplanowano z kolei III stopień Oazy Nowego Życia.

Inne osoby zamierzają pomagać w szkole SHALOM, w której dzieci ulicy, sieroty, spędzają czas na nauce i zabawie. Część osób będzie organizować kilka turnusów rekolekcji ewangelizacyjnych. Zaplanowano m.in. rekolekcje Oazy Nowego Życia – pierwszy stopień, a także rekolekcje o Namiocie Spotkania.

fot: www.facebook.com/CentralnaDiakoniaMisyjna/