Papieska intencja ewangelizacyjna na kwiecień 2017 roku

  • 31 marca 2017, Mateusz Kierczak

Papieska intencja ewangelizacyjna na kwiecień 2017 roku

Za młodych, aby potrafili wspaniałomyślnie odpowiedzieć na swoje powołanie, biorąc pod uwagę również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub życiu konsekrowanym.

 

Marzenie Boga o szczęściu człowieka

ZATRZYMAĆ SIĘ W ZABIEGANIU

Życie współczesnego człowieka toczy się w zawrotnym tempie. Praca, nauka, zajęcia dodatkowe, spotkania towarzyskie. Zaczyna nam coraz częściej brakować czasu. Decyzje podejmujemy pod wpływem chwili, nie zastanawiając się nad ich konsekwencjami. Gonimy za tym, co mało istotne, nie zaglądając w głąb siebie. Żyjemy zbyt powierzchownie, gubiąc prawdziwie istotne wartości. W tym zwariowanym świecie zwykle zapominamy o tym, że czasem trzeba się zatrzymać. Przerwa w tym biegu o szczęście jest każdemu z nas bardzo potrzebna, bo tylko w ciszy można usłyszeć głos Boga w swoim sercu. W zgiełku tego świata łatwo zagłuszyć w sobie to, co On dla nas przygotował.

CO JEZUS MÓWI DO MNIE?

Droga, którą przemierzamy w naszej ziemskiej wędrówce, ma jasno określony cel. Problem w tym, że odkrycie go bywa trudne. Powołanie to marzenie Boga o moim życiu, zatem, aby je odkryć, trzeba się wsłuchiwać w Jego słowa. Papież Franciszek mówił do młodych: „Ale ty nie musisz wybierać jakiejkolwiek drogi! Jezus ją wybrał! Ty musisz słuchać Jego i pytać: Panie, co powinienem zrobić?”. Chrystus tak, jak przed wiekami do apostołów, tak teraz i do nas mówi: „Pójdź za mną”. W ziemskim maratonie trzeba znaleźć przestrzeń odpoczynku i w ciszy wpatrując się w oblicze Chrystusa, otworzyć się na Jego miłość. Jeśli zaufasz i na Boże wezwanie odpowiesz z radością „Oto jestem, poślij mnie”, to On poprowadzi cię takimi ścieżkami, o których nawet ci się nie śniło i da ci prawdziwe szczęście.

Módlmy się za ludzi młodych, aby potrafili wspaniałomyślnie odpowiedzieć na swoje powołanie, biorąc pod uwagę również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub życiu konsekrowanym.

 

TEKST: GABRIELA PYZIA

Źródło: Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce; http://missio.org.pl/