Pompejański dzień skupienia z misjonarzem z Tanzanii

• 2 września 2019, Robert Karp

31 sierpnia 2019 r. w kościele NMP Królowej Polski w Pogórzu odbył się XI Pompejański Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci. Gościł na nim misjonarz z Tanzanii ks. Konrad Caputa, który przybliżył to, jak wyglądają realia na misjach oraz przewodniczył Mszy św. sprawowanej przez kapłanów diecezjalnych i misjonarzy. Dzień skupienia był również czasem na złożenie okolicznościowych podziękowań, na rozmowy i modlitwę różańcową.

W spotkaniu udział wzięli zelatorzy i członkowie ADŚ z diecezji bielsko-żywieckiej, archidiecezji katowickiej oraz Republiki Czeskiej. Modlili się także darczyńcy misji i członkinie koła misyjnego z Żywca, które niosą pomoc duchową i materialną ks. Konradowi Capucie, rodem z parafii św. Floriana w Żywcu, który wyjechał w 1985 r. na misje do Afryki i pracuje w Shirati, w Tanzanii.

Animatorka ADŚ apostolatu w diecezji bielsko-żywieckiej Lidia Greń-Wajdzik przypomniała, że członkowie wspólnoty apostolskiej od samego początku modlą za misyjne Dzieło Kościoła. W ramach Adopcji Serca ADŚ przesyła dzieciom Afryki ofiary na ich edukację. „Od kilkunastu lat, co dwa miesiące, wspólnota ĄDŚ spotyka się na nocnym czuwaniu w łagiewnickim Sanktuarium Miłosierdzia, upraszając łaskę zbawienia dla wszystkich ludzi świata i nowe powołania do służby w Kościele” – zaznaczyła.

W ubiegłym roku członkowie ADŚ otrzymali zaproszenie do udziału w uroczystościach poświęcenia kościoła z ufundowanym przez apostolat tabernakulum. Była to także okazja, by opowiedzieć na Czarnym Lądzie o Apostolstwie Dobrej Śmierci i Nowennie Pompejańskiej. Podczas wyprawy do Tanzanii członkowie ADŚ ofiarowali kielich i i obraz MB Pompejańskiej, inaugurując dzieło modlitwy na nowym kontynencie.

fot. Monika Jaworska, ox.pl