Szkolne Koło Misyjne „Dzieci-Dzieciom” znów w akcji!

• 26 marca 2018, Mateusz Kierczak

Pierwsze miesiące roku szkolnego 2017/2018 upłynęły członkom  Szkolnego Koła Misyjnego „Dzieci-Dzieciom” na poznawaniu misyjnych krajów. Dzieci odwiedziły m.in. Meksyk, gdzie wykonały tradycyjne meksykańskie sombrera, Peru, w którym zabawiły się w rozbijanie piniaty oraz Rwandę, w której nauczyły się Różańca w języku suahili. W listopadzie Koło Misyjne zaprosiło do szkoły misjonarza, Błażeja Jaszczurowskiego, który w bardzo ciekawy sposób przedstawiał radości i smutki dzieci w Afryce.

Od stycznia dzieci zabrały się jednak do ciężkiej pracy. Łącznie wykonały prawie 100 kartek wielkanocnych. Kilka z nich zostało wysłanych do misjonarzy pochodzących z naszej diecezji. Kartki powędrowały min. do Tanzanii, Chile, Gwatemali, Peru oraz na Białoruś. Tam, gdzie wysłanie kartki drogą tradycyjną było niemożliwe, kartki wraz z życzeniami zostały wysłane emailowo. Odbieramy już wyrazy wdzięczności od misjonarzy, którzy ogromnie cieszą się z każdego gestu  pamięci o nich.

Przez dwie niedziele członkowie Szkolnego Koła Misyjnego sprzedawali swoje rękodzieła w kościele MB Bolesnej w Brzeszczach, gdzie zostali bardzo serdecznie przyjęci przez księdza proboszcza Eugeniusza Burzyka oraz parafian. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele misyjne, min. na kontynuację Adopcji Serca naszego kolegi z Cedzica Kwizery z Rwandy.

Po ciężkiej pracy przyszedł czas na chwilę odpoczynku, ale już po świętach wielkanocnych ruszają przygotowania do kolejnego kiermaszu misyjnego, tym razem o tematyce maryjnej.

Koło Misyjne w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzeszczach liczy 24 członków i  zrzesza uczniów głównie z klas 4 i 5. Spotykają się raz w tygodniu, aby nie tylko poznawać kraje, w których pracują misjonarze, ale także aby dać coś z siebie innym.

Tradycją stało się już, że 2 razy w roku szkolnym organizują kiermasze misyjne, przyłączają się do zbiórek i akcji misyjnych, z okazji Dnia Dziecka wystawiają dla wszystkich uczniów akademię. Na zakończenie całorocznej pracy, w czerwcu uczestniczą w specjalnie zorganizowanej dla nich wycieczce.

Dzieci z ogromną pasją i radością angażują się w stawiane przed nimi wyzwania, ucząc się przy tym bezinteresownej pomocy innym.

Agnieszka Nowosad

(opiekun Szkolnego Koła Misyjnego)