Zbiórka makulatury na rzecz misji

  • 20 lipca 2020, Robert Karp

Grupa Misyjna z Rychwałdu prowadzi zbiórkę makulatury na rzecz misji franciszkańskich. Dzięki trzem akcjom udało się zebrać już ponad 10 tys. kg makulatury.

Pierwsza akcja prowadzona była na początku czerwca. W jej ramach zebrano 6200 kg makulatury. – Sukces z Rychwałdu sprawił, że zainicjowaliśmy drugą akcję w porozumieniu z proboszczem i mieszkańcami parafii w Milówce – opisuje na stronie www.franciszkanie.pl Małgorzata Radecka z rychwałdzkiej Grupy Misyjnej.

W miejscowości postawiono więc kontener umożliwiający zbiórkę. Do końca czerwca udało się dzięki temu pozyskać 3380 kg papieru do przetworzenia. Kolejna akcja trwa obecnie w parafii Przemienienia Pańskiego w Cięcinie.

– Planowo kontener ma stać tam do 13 lipca, ale już 7 lipca został wypełniony po brzegi. Zastanawiamy się więc nad jego opróżnieniem i ponownym podstawieniem – relacjonuje Radecka.

Grupa Misyjna z Rychwałdu opiekuje się klasztorem partnerskim w Chimbote w Peru. Cały dochód ze zbiórki makulatury przekazywany jest na misje franciszkańskie. – Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę wielką akcję zbiórki makulatury na rzecz misjonarzy! – wyraża wdzięczność Radecka.

Tekst: KAI, Franciszanie.pl