Życzenia świąteczne od bp. Kusego z Kaga Bandoro

• 27 grudnia 2018, Robert Karp

Duch święty pochyli się nad Tobą i poczniesz, i porodzisz Syna. Dziecię się nam narodziło, Syn został nam dany. Z wysoka Wschodzące Słońce nas nawiedzi, by zajaśnieć tym, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają, aby nasze kroki zwrócić na drogę pokoju.

Niech treści Słowa Bożego staną się Prawdą w naszym życiu, kiedy przyjmujemy Jezusa i Jego Matkę w nas i pośród nas.

Bóg pochylił się nad ludzkością i pochyla się teraz nad nami. To jest łaska. Zwróćmy się ku Niemu, który zamieszkuje między nami i uczmy się pochylać nad dzieckiem, nad każdym człowiekiem, bo wszyscy otrzymaliśmy łaskę, aby stać się dziećmi Bożymi!

Kochani Bracia i Siostry, Bliscy, Przyjaciele i Znajomi! Łączę się z Wami w kontemplacji wielkiej Tajemnicy, w którą wchodzimy tej nocy.  We wszystkich waszych intencjach, już od lat, odprawiam „Pasterkę” tam, gdzie jestem.

Niech Jezus Wam błogosławi, Niech Maryja uczy pokornego obcowania z Synem Bożym, naszym Panem, który daje nam Życie! Niech święty Józef uczy cichej bliskości i pomocnej obecności wobec naszych bliskich, małych, słabych, ubogich…

Błogosławionych przez Pana dni w Nowym Roku!

Bratersko pozdrawiam z Afryki!

+Tadeusz Zbigniew

Kaga Bandoro, Boże Narodzenie 2018