Piłkarze naszej diecezji w ćwierćfinałach

  • 17 kwietnia 2026, Robert Karp

Zakończyła się faza grupowa turnieju piłkarskiego, w której rywalizowały reprezentacje diecezji i archidiecezji z całej Polski. Po emocjonujących spotkaniach poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia w grupach oraz pary ćwierćfinałowe.

W grupie A, rozgrywanej w Bielsku-Białej, zdecydowanie najlepiej zaprezentowała się Diecezja Kielecka, zdobywając 10 punktów. Drugie miejsce zajęła Archidiecezja Białostocka (7 pkt), wyprzedzając Archidiecezję Lubelską i Diecezję Radomską (po 5 pkt). Tabelę zamknęła Eparchia Wrocławsko-Koszalińska.

W Wilkowicach, w grupie B, doszło do rzadkiej sytuacji – trzy drużyny zakończyły rywalizację z dorobkiem 6 punktów. Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło Archidiecezji Częstochowskiej, przed Diecezją Opolską i Archidiecezją Poznańską. Archidiecezja Wrocławska nie zdobyła punktów.

W grupie C, rozgrywanej w Węgierskiej Górce, triumfowała Diecezja Tarnowska (9 pkt), wyprzedzając Diecezję Zamojsko-Lubaczowską (6 pkt) oraz Diecezję Siedlecką (3 pkt). Archidiecezja Gdańska zakończyła zmagania bez punktów.

Gospodarze z Łodygowic, czyli grupa D, przyniosła zwycięstwo Diecezji Bielsko-Żywieckiej (7 pkt). Kolejne miejsca zajęły: Diecezja Pelplińska (4 pkt), Archidiecezja Krakowska (3 pkt) oraz Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska (2 pkt).

Zgodnie z regulaminem turnieju, do ćwierćfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Układ par wyłoniono według ustalonego wcześniej schematu.

W ćwierćfinale pierwszym Diecezja Kielecka zmierzy się z Diecezją Zamojsko-Lubaczowską. W drugim spotkaniu Diecezja Bielsko-Żywiecka podejmie Diecezję Opolską. Trzeci ćwierćfinał to rywalizacja Diecezji Tarnowskiej z Archidiecezją Białostocką. W ostatnim meczu tej fazy Archidiecezja Częstochowska zagra z Diecezją Pelplińską.

Przed nami decydująca faza turnieju, w której stawką będzie awans do półfinałów i walka o końcowy triumf.

Tak wyglądały zmagania grupowe w Węgierskiej Górce: