• Data rozpoczęcia: 18 lipca 2020

W sobotę 18 lipca w godz. 11:00-20:00 na placu św. Jakuba odbędzie się 19. edycja Jakubowego Święta.

Program na załączonym poniżej plakacie.

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, a formuła będzie się nieco różnić od dotychczasowych edycji.

W programie m.in.:

– Jakubowe niespodzianki

– Rajd Rowerowy Szlakiem 5 Parafii

– koncert zespołów muzycznych

– stoisko z jedzeniem na wynos (nie będzie możliwości konsumpcji na miejscu)

– przepisywanie pisma św.

– plener rzeźbiarski

– pokazy samochodów strażackich i GOPR

– zbiórka karmy dla psów – Fundacja Psia Ekipa

W ramach 19. Jakubowego Święta w sobotę 18 lipca tradycyjnie odbędzie się Rajd Rowerowy Szlakiem 5 Parafii.

Start: 12:00 (rajd ma charakter indywidualny, nie ma wspólnej zbiórki)

Zakończenie: 16:00 (zbieranie pieczątek w parafiach)

Karty Rajdu będą do odbioru w parafiach w dniu imprezy tj. 18.07.2020.

Rajd przebiega przez 5 parafii: Szczyrk, Buczkowice, Godziszka, Rybarzowice i Meszna.

W każdej z miejscowości znajduje się punkt kontrolny, w którym można na specjalnej karcie zebrać pieczątkę, niezbędną do zaliczenia rajdu.

Kartę rajdu należy oddać do godz. 17:00 w punkcie na placu św. Jakuba. Na wszystkich uczestników rajdu, którzy zbiorą komplet pieczątek, czekają nagrody-niespodzianki.