• Data rozpoczęcia: 10 czerwca 2018

„Rodzina kolebką miłości Boga i Ojczyzny”

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

W 100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

POD HONOROWYM PATRONATEM:

Biskupa Romana Pindla    –  Ordynariusza Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Zbigniewa Starca                   –  Starosty Oświęcimskiego

Janusza Chwieruta                 –  Prezydenta Oświęcimia

Niedziela   10 czerwca 2018 r.   w  godz. 12.00 – 19.30

Miejsce:           Miasto Oświęcim

rozpoczęcie:     Kościół p.w. Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu (ul. Kościelna)

zakończenie:    Szkoła Podstawowa nr 9 w Oświęcimiu (ul. Budowlanych)

Program:

12.00       –  Msza Św. w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

13.30       –  Rozpoczęcie Marszu sprzed kościoła p.w. WNMP –  przemarsz ulicami Oświęcimia: Kościelna, Dąbrowskiego, Plac T. Kościuszki (wokół), Sienkiewicza, Zaborska, Pilata, Olszewskiego, Śniadeckiego, Aleja Tysiąclecia, Budowlanych (do Szkoły nr 9)

14.30       –  Zakończenie  Marszu na terenie Szkoły Podstawowej Nr 9.

14.45       –  Rodzinny Piknik przy estradzie na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 w Oświęcimiu  – prezentacje, konkursy, występy uczniów szkół oświęcimskich, gry i zabawy.

18.00       –  Koncert Zespołu „Włóczykije”

19.30       –  Zakończenie.

Po raz siódmy organizujemy w Oświęcimiu Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczny Marsz odbędzie się w niedzielę 10 czerwca 2018 r.,  jak w większości miast w Polsce. Jego głównym motywem będzie Rodzina w 100. rocznicę odzyskania niepodległości Polski.

W tym roku, manifestując publicznie afirmację życia i rodziny na ulicach Oświęcimia, pragniemy przypomnieć o tym, że ostoję polskości zawsze stanowiła rodzina. Ona kształtowała patriotyczne postawy, wychowywała dzieci w duchu wiary i miłości Ojczyzny, w całym okresie dążeń do niepodległości. W tegorocznym Marszu w Oświęcimiu pójdziemy więc pod hasłem „Rodzina kolebką miłości Boga i Ojczyzny”. Natomiast marsze ogólnopolskie pójdą pod hasłem „Polska Rodziną silna”.

Nasz Marsz wpisał się już jako stałe wydarzenie w kalendarzu imprez. Jak co roku zapraszamy do udziału rodziny i wszystkich uznających życie, rodzinę, Ojczyznę za wartości o które trzeba dbać szczególnie, w każdym czasie. Potwierdzimy to radosną manifestacją na ulicach Oświęcimia. Marsz zakończymy na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 w Oświęcimiu piknikiem rodzinnym urozmaiconym tradycyjnie zabawami, występami uczniów szkół, prezentacjami i koncertami.

Dodatkowo, w ramach Marszu, dla podkreślenia jego wyjątkowego charakteru w tym roku, zorganizujemy w dniu 8 czerwca w Oświęcimskim Centrum Kultury, Sesję pt. „Rodzina kolebką miłości Boga i Ojczyzny – ku Niepodległej”. Jej tematyka będzie nawiązywać do losów i roli rodziny w czasie walki o niepodległość i odbudowy Państwa Polskiego. Chcemy ją adresować szczególnie do młodzieży szkół powiatu oświęcimskiego.

W programie Sesji znajdzie się; występ muzyczny, wykład historyczny oraz projekcja filmu „Zerwany kłos”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny w Oświęcimiu.