• Data rozpoczęcia: 23 marca 2018
  • Data zakończenia: 24 marca 2018

EDK – Polska – Świat

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA 2018

„Wyjdź z miejsca, które znasz, do miejsca, które dopiero odkryjesz. Od siebie, którego znasz, do siebie odmiennego. Trudy i przeciwności są tylko narzędziami, które mają pomóc w przemianie. W odnalezieniu nowej przestrzeni życia. Pamiętaj. To jest twoje życie. Nikt za Ciebie nie przeżyje Twojego życia. Wybierz piękne życie. Nie trać czasu. Wyjdź, aby znaleźć lepszy czas. Szukaj lepszego siebie na Drodze (Pięknego) Życia. Zapraszam !

Ksiądz Jacek Wiosna Stryczek

Piesza, nocna wędrówka w ciszy i samotności. Co najmniej 40 km. EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA to wyzwanie dla tych, którzy nie boją się wycieńczenia. W tym roku w tej wyjątkowej Drodze weźmie udział nawet 100 tys. osób z 30 państw! Właśnie trwają poszukiwania Liderów, którzy zainicjują EDK w swojej okolicy.

23 marca, już po raz 10. odbędzie się EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA w Polsce i w Świecie.

Przewidujemy 100 000 uczestników, 15 państw, 270 miejscowości, 562 trasy……

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA polega na pokonaniu wybranej, ponad 40-kilometrowej trasy w nocy
i modlitwie. Każdy uczestnik może pobrać ze strony www.edk.org.pl lub otrzymać od Lidera Rejonu specjalnie przygotowane na tę okoliczność rozważania – w formie książeczki lub w formie mp3.

W tym roku tematem przewodnim rozważań będzie „Droga (pięknego) życia”. Teksty napisane zostały przez osoby świeckie, zgromadzone w duszpasterstwie Wspólnota Indywidualności Otwartych, prowadzonym przez ks. Jacka WIOSNĘ Stryczka – twórcę SZLACHETNEJ PACZKI.

Myśl przewodnia nie została wybrana przypadkowo. To raczej odkrycie tego, jak działa EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA. Coraz więcej osób dzieli się swoim doświadczeniem fundamentalnej zmiany życiowej, która wyrosła w czasie nocnej wędrówki. Nie dziwię się temu. Skupienie, determinacja, przełamywanie barier – to prowadzi do istotnego momentu i spotkania z Bogiem – wyjaśnia ks. Stryczek.

„Moja EDK zaczęła się po pracy, gdy wsiadałem do busa jadącego do Krakowa. Przede mną było 160 km, a ja już wiedziałem, że mi się nie chce. Że chcę do domu, do łóżka, spędzić wieczór przy dobrym filmie. A jednak, mimo że bardzo nie chciałem, poszedłem! Wziąłem swoje życie, chciałem zmienić to co było złe, niewłaściwe. Nie byłem sam, a z NIM. W co wierzę, i za co jestem wdzięczny. Zwyciężyłem.                                                                              Michał.

EDK Diecezja Bielsko-Żywiecka

Tegoroczna edycja EDK w naszej diecezji obejmuje już 13 zgłoszonych rejonów, 29 tras ekstremalnych
i 8 tras na wzór EDK.

– Andrychów (7 tras ekstremalnych, 2 trasy na wzór)

– Bielsko Biała Beskidy (4 trasy ekstremalne, 1 trasa na wzór)

– Bielsko Biała Komorowice (1 trasa ekstremalna)

– Czechowice – Dziedzice (2 trasy ekstremalne, 1 trasa na wzór)

– Jawiszowice – (1 trasa ekstremalna)

– Kęty (1 trasa ekstremalna, 1 trasa na wzór)

– Łękawica (1 trasa ekstremalna)

– Oświęcim (2 trasy ekstremalne, 1 trasa na wzór)

– Porąbka (1 trasa ekstremalna)

– Szczyrk (1 trasa ekstremalna)

– Trójwieś (Istebna, Jaworzynka, Koniaków – 2 trasy ekstremalne, 1 trasa na wzór)

– Zamarski (4 trasy ekstremalne)

– Żywiec (3 trasy ekstremalne, 2 trasy na wzór)

Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie! Podejmij wyzwanie!