• Data rozpoczęcia: 15 sierpnia 2019

Ojcowie Franciszkanie w Kętach serdecznie zapraszają na XIII Festyn Franciszkański, który odbędzie się w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia, w przyklasztornych ogrodach. Wydarzenie to znakomita okazja do wspólnej, rodzinnej zabawy, a przy tym – wsparcia remontu barokowego klasztoru.

Jak informuje o. Rajmund Wilk OFM, gwardian klasztoru, w programie festynu znajduje się wiele atrakcji, od koncertów muzycznych, prezentacji i pokazów po degustacje i loterię fantową z atrakcyjnymi nagrodami (rowery, sprzęt AGD, meble, a nawet… lot samolotem!).

Imprezę poprowadzi o. Mariusz Tabor OFM, a gwiazdą wieczoru będzie warszawska kapela Chessband – zespół grający muzykę akustyczną, inspirowaną folklorem miejskim w Polsce i na świecie.

Bez skrepowania czerpiemy z wielu gatunków, nawet tych niekoniecznie kojarzonych z folklorem warszawskim – z bluegrassu bierzemy sobie drive, z Bałkanów piękne melodie, z Węgier przytup, z Bliskiego Wschody zakręcone, orientalne, a z Warszawy – energię życiową– zaznaczają muzycy.

Bilety wstępu dystrybuowane będą w formie cegiełek na remont klasztoru. Koszt wejściówki to jedyne 5 zł! Zapraszamy już od godz. 13:00!