• Data rozpoczęcia: 17 czerwca 2019

Caritas wraz z parafią Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie zaprasza na IV. Diecezjalną Pielgrzymkę Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie.

Pielgrzymka w tym roku odbędzie się 17 czerwca br., czyli wyjątkowo tydzień po drugim dniu Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

W programie pielgrzymki:

godz. 13.30 – możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

godz. 14.00 – Msza św.

Po Mszy św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lourdzki.

Po nabożeństwie ok. godz. 15.30 – spotkanie przy stole przed ołtarzem polowym przy bazylice.

***

W roku 2018 w pielgrzymce uczestniczyło ponad 480 osób z różnych parafii z terenu całej diecezji. Mszę św. sprawował bp Piotr Greger, który pobłogosławił również chorych Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. pielgrzymi mogli wypocząć i posilić się na świeżym powietrzu w ogrodzie przy bazylice.