• Data rozpoczęcia: 20 czerwca 2020

Jubileusz 10-lecia celebracji Mszy Świętych w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego i duszpasterstwa wiernych związanych z tradycyjną liturgią w diecezji bielsko-żywieckiej

20 czerwca 2010 roku, w kaplicy przy kościele św. Maksymiliana Kolbe w Bielsku-Białej Aleksandrowicach, została odprawiona pierwsza w diecezji publiczna Msza Święta w tradycyjnym rycie rzymskim. Tę pierwszą Mszę Świętą odprawił ks. Grzegorz Klaja. Było to wielkie i długo oczekiwane wydarzenie. Od sprawowania tej liturgii rozpoczęła się historia Duszpasterstwa wiernych odkrywających i związanych z tradycyjną rzymską liturgią w diecezji bielsko-żywieckiej.

Najbliższe tygodnie  przybliżające do dnia jubileuszu 10-lecia celebracji Mszy Świętych w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz działalności Duszpasterstwa Łacińskiej Tradycji Kościoła w Diecezji Bielsko-Żywieckiej to ważna okoliczność dziękczynienia, przebłagania oraz błagania Boga. Jak każdy jubileusz jest to również okazja do wdzięczności wobec bliźnich. To także czas refleksji i podsumowań oraz podjęcia kolejnych wyzwań i zadań.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału – na różny sposób – w naszym Jubileuszu.

• Premiera filmu promującego nasze Duszpasterstwo.
  • Piątek, 12 czerwca, godz. 15:00 – spotkanie autorskie ks. dr. Grzegorza Klaji o książce pt.: „Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego”. Pytania, rozmowy, dyskusja.
  • Rekolekcje „przebłagania, dziękczynienie i błagania”
    • Poniedziałek, 15 czerwca, godz. 19:00 – Msza Święta, nauka i modlitwa przebłagalna
    • Wtorek, 16 czerwca, godz. 19:00 – Msza Święta, nauka i modlitwa dziękczynna
    • Środa, 17 czerwca, godz. 19:00 – Msza Święta, nauka i modlitwa błagania i prośby, akt oddania Matce Bożej Miłosierdzia
  • Sobota, 20 czerwca, godz. 10:00 – Uroczysta Msza Święta z okazji Jubileuszu, Te Deum laudamus
    • Po zakończonej liturgii w plenerze poczęstunek i wspólne świętowanie
    • Prelekcja pt.: „10 lat Mszy św. w tradycyjnym rycie rzymskim w Diecezji Bielsko-Żywieckiej – spojrzenie kronikarskie”
    • Rozdawanie pamiątkowej zakładki z okazji Jubileuszu

Do udziału w wydarzeniach Jubileuszowych zapraszamy wszystkich, którzy kiedykolwiek uczestniczyli we Mszach Świętych w tradycyjnym rycie w Bielsku-Białej, korzystali z Duszpasterstwa, interesują się nadzwyczajną formą rytu rzymskiego czy darzą nas życzliwością.

(wszystkie wydarzenie odbędą się w/przy kościele św. Barbary w Bielsku-Białej Mikuszowicach Krakowskich, ul. Cyprysowa 25)