• Data rozpoczęcia: 13 kwietnia 2019

Parafia w. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej zaprasza na spotkanie z Antoniną Krzysztoń, która przedstawi m.in “Pieśni Pasyjne”. „Zapraszam na muzyczno-kontemplacyjną wyprawę” – zachęca artystka.

BILETY w cenie 25 zł do nabycia od 14 marca 2019 r. w parafii św. Andrzeja Boboli po Mszach św. w zakrystii kościoła, oraz w kancelarii parafialnej: poniedziałek-piątek, godz. 17.00-17.45. W sprawie biletów można pisać na adres: bilety.bobola@gmail.com

Antonina Krzysztoń – pieśniarka, kompozytorka, autorka tekstów, która występuje na najważniejszych festiwalach i koncertach, związanych z szeroko pojętą piosenką poetycką i religijną. Pierwsze kasety magnetofonowe wydawała w drugim obiegu, w wydawnictwach podziemnych: CDN, Nowa, Solidarność Wielkopolska. W 1983 r. wygrała krakowski Festiwal Piosenki Studenckiej oraz zdobyła główną nagrodę FAMA. Wtedy też zdecydowała się całkowicie poświęcić śpiewaniu.

Antonina Krzysztoń stała się wykonawczynią znaną szerszej publiczności, kiedy w listopadzie 1993 roku Jej piosenka „Perłowa Łódź” zdobyła pierwsze miejsce w plebiscycie Muzycznej Jedynki. W swojej twórczości stara się szukać tego, co nas łączy i nie ocenia, zaprasza do rozważań, do zadumy i dialogu. Inspiruje się muzyką folkową, którą kocha i to słychać w jej balladach, a także wieloma innymi gatunkami muzyki. To wszystko składa się na jej niepowtarzalne interpretacje. W ciągu ostatnich trzydziestu lat wydała 18 płyt autorskich.