• Data rozpoczęcia: 5 października 2020

W parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej rusza kolejna seria spotkań w ramach Lectio divina. To metoda czytania słowa Bożego, która została wypracowana w starożytnym Kościele. Dosłowne tłumaczenie z języka łacińskiego słów „lectio divina” to „Boże czytanie”. Metoda ta, jako jedna z form biblijnej formacji od 2016 roku, cieszy się zainteresowaniem nie tylko parafian. We wcześniejszych latach uczestnicy spotykali się ze św. Piotrem rozważając teksty: Ewangelii, Dziejów Apostolskich i Pierwszego Listu św. Piotra. W tym roku postanowili się spotkać z Rut – naszą krewną – rozważając Księgę Rut.

Spotkania będą odbywać się w kościele w pierwsze poniedziałki miesiąca. Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na 7 września o godzinie 19.10. Będzie możliwość uczestniczenia on line poprzez parafialny kanał na YT.