• Data rozpoczęcia: 26 maja 2019

26 maja br. ulicami Bielska-Białej przejdzie już po raz szósty Marsz dla Życia i Rodziny. To święto rodzin, w czasie którego uczestnicy manifestują przywiązanie do ideałów rodzinnych i szacunek do ludzkiego życia.

Tegoroczne spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 14:00 w katedrze św. Mikołaja. Po liturgii uczestnicy wyruszą z placu katedralnego prze ulicę Wzgórze i plac Chrobrego. Marsz dotrze do Parku Słowackiego, gdzie odbędzie się festyn rodzinny zorganizowany przez Caritas diecezji bielsko-żywieckiej, który potrwa do 20:00.

Uczestnicy w czasie przemarszu otrzymają od wolontariuszy – m. in. uczniów Zespołów Szkół: Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego oraz Zgromadzenia Córek Bożej Miłości gadżety związane z marszem – wiatraczki, balony, figurki małych „Jasi” – modeli dzieci w łonie matki, a także magnesiki z logiem i myślami promującymi rodzinę.

Festyn Rodzinny Caritas

Muzyczną rozgrzewką od godz. 16.00 rozpocznie się Festyn Rodzinny Caritas w parku im. J. Słowackiego przy Bielskim Centrum Kultury.

Imprezę poprowadzą muzyczni przyjaciele Caritas. Na scenie wystąpią również dzieci i młodzież z zespołu „Włóczykije”. W przerwach między występami wolontariusze Caritas będą prowadzić zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci i rodzin.

Parafialne Zespoły Charytatywne i Wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas zapraszają na domowe ciasto, kawę i herbatę oraz watę cukrową i popcorn. Będzie także coś konkretnego „na ząb”.

Organizatorzy i patronat:

Organizatorami Bielskiego Marszu dla Życia i Rodziny, a także Festynu Rodzinnego są: Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Bielsko-Żywieckiej, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz Zespół Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku Białej.

Marsz swoim patronatem objęli Ordynariusz Diecezji Bielsko – Żywieckiej bp Roman Pindel oraz Prezydent Miasta Bielska- Białej pan Jarosław Klimaszewski.