• Data rozpoczęcia: 21 maja 2017

Marsz Życia i Rodziny

Wybieram życie! Tak brzmi hasło V Chrześcijańskiego Marszu dla Życia i Rodziny, na który zapraszamy 21 maja 2017 roku o godzinie 13:00 w ostatnim dniu Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Cieszynie.

Każdy z nas staje przed koniecznością wyboru: między szczęściem a przyjemnością dla przyjemności, między trudem a tym, co łatwe, czy nawet między życiem a śmiercią. Wybór ten wcale nie należy do prostych. Jeżeli jednak czytasz ten tekst, dzieje się tak dlatego, że Twoi rodzice również dokonali wyboru – wybrali życie, gdy byłeś jeszcze zarodkiem.

W dzisiejszym świecie opowiedzenie się za życiem nie jest modne. Coraz częściej, w różnych krajach Europy, dają się słyszeć głosy, domagające się „pełni praw reprodukcyjnych” lub żądające wprost „możliwości swobodnego korzystania z własnego ciała” czy „usunięcia ciąży”, w zależności od tego, co dane społeczeństwo już zaakceptowało.

Jeśli, tak jak my, uważasz, że kobiety zasługują na dużo więcej niż ,,prawa reprodukcyjne”, że każdy z nas zasługuje na miłość bezwarunkową, wierność nawet w chorobie i starości, że nie ma nic piękniejszego, niż przyjęcie nowego życia jako owocu miłości kobiety i mężczyzny, a seks jest wspaniałym pomysłem Pana Boga, przypieczętowującym całkowity dar ze swojego życia dla drugiej osoby; jeżeli nie boisz się żyć odpowiedzialnie, dołącz do nas!

Spotkasz wiele szczęśliwych, wielodzietnych rodzin. Radosne i spełnione kobiety, dumne z bycia matkami i żonami. Wspaniałych mężczyzn, spędzających czas ze swoimi dziećmi.

Na festynie organizowanym po marszu dla rodzin przewidziane są liczne atrakcje. Wystąpi także Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, a na zakończenie odbędzie się koncert uwielbieniowy.

Przyjdź, bądź z nami – wybierz życie!

Wspólnota „NIKODEM” Mężczyźni w Modlitwie,