• Data rozpoczęcia: 30 października 2019

30 października 2019 roku w Bielskim Centrum Kultury o godzinie 18.00 odbędzie się Wielki Koncert Charytatywny „Oczy Etiopii”. Wystąpi Magda Anioł z Zespołem. Artystka zaprezentuje nowy, imponujący projekt muzyczno-sceniczny „Odmawiam”. Organizatorami koncertu są Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej i Stowarzyszenie „Akademia Nie z Tej Ziemi”. Wydarzenie objęli patronatem honorowym Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz Biskup Diecezji Bielsko-Żywieckiej Roman Pindel.

Koncert ma charakter charytatywny. Uzyskane ze sprzedaży biletów środki i inne darowizny celowe zostaną przekazane na leczenie operacyjne chorób oczu ubogich mieszkańców Etiopii. Akcja „Oczy Etiopii”, prowadzona od 10 lat przez bielszczan – państwa Bożenę i Stanisława Kotlarczyków, pozwoliła przywrócić wzrok ponad 3 tysiącom pacjentów.

Władze Bielska-Białej postanowiły wesprzeć materialnie organizację koncertu, w związku z tym, dochód zostanie w całości przeznaczony na wsparcie akcji. W tym roku planowany jest zakup specjalistycznego mikroskopu do wykonywania operacji oczu.

Organizatorzy zachęcają do włączenia się w ideę wsparcia finansowego akcji „Oczy Etiopii” oraz serdecznie zapraszamy na koncert.

Wpłaty można dokonać na numer konta Caritas: Bank Pekao 47 1240 1170 1111 0010 6323 0610 z dopiskiem „Etiopia”.

Bilety cegiełki o wartości 40 zł dostępne w Bielskim Centrum Kultury i biurze Caritas (tel.: 734 176 648, mail: biuro@caritas.bielsko.pl). Można również pytać w parafiach!

Magda Anioł to jeden z bardziej rozpoznawalnych głosów polskiej sceny CCM. Po kilkuletniej przerwie wydawniczej wraca z nowym albumem wyjątkowego tria: wokal: Magda Anioł, muzyka: Adam Szewczyk, teksty: Małgorzata Nawrocka.

Utwory na płycie „Odmawiam” są propozycją dla współczesnego słuchacza, aby w inny sposób popatrzył na medytacje tajemnic różańcowych. Ta płyta to „Różaniec do słuchania, czas medytacji i wyciszenia zwłaszcza na październikowe wieczory miesiąca różańcowego”. Koncert natomiast to wielkie widowisko muzyczno-sceniczne z udziałem aktorów, chóru i zespołu. Do zobaczenia już 30 października 2019 r. w Bielskim Centrum Kultury!