• Data rozpoczęcia: 23 kwietnia 2019
  • Data zakończenia: 26 kwietnia 2019

Tegoroczne święto muzyki sakralnej potrwa cztery dni. Patronat nad festiwalem objęli bp Roman Pindel i bp  Adrian Korczago. Pierwszy festiwalowy wieczór to koncert w kościele na os. Karpackim. W znakomitej oprawie wykonawczej zabrzmi muzyka Wolfganga Amadeusza Mozarta. Następnego dnia festiwal przeniesie się do Domu Muzyki, gdzie posłuchamy synagogalnej muzyki żydowskiej. Z chórem synagogi Pod Białym Bocianem (to jedyny chór synagogalny w Polsce) wystąpią kantor Izrael Rand z Izraela oraz pianista Piotr Rojek. Co roku w kościele przy placu Lutra słuchamy muzyki cerkiewnej z różnych części Europy. Tym razem wystąpi chór Losos z Łotwy. Na zakończenie najradośniejszy koncert festiwalu. Muzyka gospel w kościele św. Andrzeja Boboli. Zaśpiewa New Life Gospel Choir z Niemiec, gromadzący w swoim składzie wokalistów z całego świata.

Bilety w cenie 40 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy – dla emerytów i młodzieży szkolnej) już w sprzedaży.