• Data rozpoczęcia: 27 lipca 2018
  • Data zakończenia: 26 października 2018

W tym roku mija dokładnie 25 lat od koronacji Piety Hałcnowskiej koronami papieskimi. Dokonał tego 26 września 1993 roku metropolita krakowski ksiądz kardynał Franciszek Macharski wraz z arcybiskupem częstochowskim Stanisławem Nowakiem i biskupem bielsko-żywieckim Tadeuszem Rakoczym. Czuwania tegoroczne będą miały charakter duchowego przygotowania do Jubileuszu. Do poprowadzenia poszczególnych czuwań zaproszone są w tym roku różne wspólnoty istniejące w naszej diecezji wraz ze swoimi duszpasterzami i moderatorami.

Terminy, intencje i parafie przewodniczące poszczególnym czuwaniom:

27 kwietnia – O dary Ducha Świętego dla księży biskupów, kapłanów i wszystkich wiernych świeckich naszej diecezji. (Grupy Odnowy w Duchu Świętym)

25 maja – O wzrastanie w miłości do Boga i ludzi dla wszystkich żyjących, siłę i ukojenie dla cierpiących, a dla zmarłych o wieczną szczęśliwość. (Apostolstwo Dobrej Śmierci)

29 czerwca – O ducha pokuty i wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. (Będziemy modlić się także za ks. Bp Piotra w dniu jego imienin) (Straż Honorowa NSPJ)

27 lipca – O dar modlitwy, rozpoznawanie i wypełnianie woli Boga oraz święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. (Wspólnoty zakonne)

31 sierpnia – O Boże błogosławieństwo, zgodę i jedność w naszej Ojczyźnie. (Róże Różańcowe)

28 września – O królowanie Jezusa i Maryi w naszych sercach, rodzinach, parafiach i całym świecie. (Akcja Katolicka)

26 października – O odnowę miłości małżeńskiej i silną wiarę w naszych rodzinach. (Będziemy modlić się także za ks. Bp Tadeusza z okazji jego imienin). (Ruch Domowego Kościoła)

Program Czuwania

18.00 – Uroczyste odsłonięcie Cudownej Piety Hałcnowskiej

Droga Krzyżowa wokół kościoła

Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa

20.00 – Msza św. koncelebrowana z kazaniem

21.00 – Apel Jasnogórski

Zasłonięcie Figury Matki Bożej Bolesnej

Nabożeństwo transmituje na żywo radio „Anioł Beskidów”. Przed Bazyliką wolontariusze zbierają datki na wsparcie działalności ewangelizacyjnej rozgłośni.