• Data rozpoczęcia: 6 kwietnia 2019

Serdecznie zapraszamy do udziału w V Integracyjnym 24h Maratonie Pływackim „Płyniemy do Rzymu”, który odbędzie się na krytych pływalniach Troclik w Bielsku-Białej oraz CSW w Kozach. Startujemy w dniu 6 kwietnia br. o godz. 16.00. Finiszujemy 7 kwietnia o godz. 16.00.

Maraton jest kontynuacją Sztafety „Płyniemy do Rzymu”, która miała miejsce w dniu kanonizacji św. Jana Pawła II. Zakładaliśmy wówczas przepłynięcie 1478 długości basenu, które symbolizują odległość, jaka dzieli nas od placu św. Piotra w Rzymie. Sumując nasze dotychczasowe dokonania, przepłynęliśmy łączny dystans 3357,6 km – zatem „dopłynęliśmy” dwukrotnie do Rzymu, a nawet dalej.

Dotarcie do Rzymu nie oznacza końca naszej przygody z pływaniem i dziś po raz kolejny zapraszamy wszystkich, którzy poprzez dobrą zabawę, integrację, ale także wysiłek chcą uczcić nie tylko 5. rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II, lecz także pokazać, że jeśli sami nie możemy wiele, to wspólnie – bardzo dużo.

W maratonie mogą uczestniczyć wszyscy, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Zachęcamy, aby dzieciom i młodzieży towarzyszyli rodzice. Osoby niepełnosprawne mogą płynąć w towarzystwie opiekunów, a ci, którzy jeszcze nie czują się w wodzie całkiem pewnie, mogą wspomagać się sprzętem. Zapraszamy do udziału w maratonie wszystkich, którym bliskie są ideały głoszone przez św. Jana Pawła II, i którzy w sporcie widzą nie tylko możliwość rywalizacji, lecz także sposobność do wspólnego działania, do szeroko pojętej integracji.

Przyjmujemy zgłoszenia grupowe oraz indywidualne. Wystarczy zadeklarować przepłynięcie określonego dystansu (minimum 1 długość basenu).

W załączeniu Regulamin Integracyjnego Maratonu Pływackiego „Płyniemy do Rzymu”.

MARATON 2019 regulamin