• Data rozpoczęcia: 30 września 2017
  • Data zakończenia: 30 września 2017

Takiego wydarzenia w Komorowicach nie było od wielu lat! Całe środowisko dzielnicy zaangażowało się w organizację Festynu Charytatywnego, który odbędzie się w sobotę 30 września na placu Józefa Niemczyka. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na operację mieszkanki Komorowic – Joanny Hoffmann.

Młoda mieszkanka Komorowic cierpi na rzadką, nieuleczalną chorobę: Zespół Arnolda Chiariego, która polega na osuwaniu się tyłomózgowia do kanału kręgowego. Ucisk powoduje problemy z układem nerwowym, a co za tym idzie – niszczy narządy organizmu prowadząc do kalectwa, a nawet śmierci.

Koszt operacji, która może zatrzymać rozwój choroby, wynosi około 100 tys. złotych. Część tej kwoty udało się zebrać podczas zbiórki pod kościołem w Komorowicach oraz dzięki wpłatom na konto Fundacji Caritas, której Joanna Hoffmann jest podopieczną. Ciągle jednak brakuje kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Aby zebrać brakującą część kwoty potrzebnej do przeprowadzenia operacji w Barcelonie, Rada Osiedla Komorowice Krakowskie oraz Stowarzyszenie Komorowice wpadły na pomysł organizacji Festynu Charytatywnego na placu Józefa Niemczyka. W organizację przedsięwzięcia włączyło się wiele osób i instytucji: strażacy z OSP Komorowice Krakowskie i OSP Komorowice Śląskie, Miejski Dom Kultury, Rada Osiedla Biała Północ oraz Fundacja Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00. Na scenie wystąpią m.in. zespoły wokalne i taneczne z Domu Kultury w Komorowicach i Hałcnowie. Oprócz utalentowanej młodzieży na placu Niemczyka zaprezentują się również Karolina Brzeźny z ukulele oraz zespoły „Klasycznie łamane” i „Harpago”. Koncerty zakończą się przed godziną 21.00. W razie deszczu część koncertowa festynu zostanie przeniesiona do Domu Kultury przy ulicy Olimpijskiej.

Ciekawie zapowiadającą się atrakcją imprezy będą wycieczki po tajemniczych zakamarkach kościoła w Komorowicach. Przewodnikiem będzie nie kto inny, jak ks. Jacek Pędziwiatr – dyrektor programowy radia Anioł Beskidów. Uczestnicy oprowadzania po świątyni będą mogli zobaczyć m.in. kościelną wieżę, mechanizm zegarów, dzwony i strych. Bilety w formie cegiełek będą sprzedawane na placu Niemczyka. W tej samej formie sprzedawane będą bilety na przejażdżki wozem strażackim.

W trakcie imprezy nie zabraknie też czegoś dla ciała. Na placu Józefa Niemczyka będzie można skosztować pyszności serwowanych m.in. przez lokale gastronomiczne z terenu Komorowic oraz Radę Osiedla Biała Północ, która przygotuje specjały z ziemniaków – zupę kartoflankę oraz placki ziemniaczane.

Dla najmłodszych uczestników festynu przewidziano animacje i zabawy.

Przez cały okres trwania imprezy strażacy z Komorowic Krakowskich i Komorowic Śląskich będą prowadzić kwestę na rzecz Joanny Hoffman. Organizatorem kwesty jest Fundacja Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Joanna Hoffmann jest podopieczną Fundacji Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Wpłaty na rzecz mieszkanki Komorowic można przesyłać na numer konta Fundacji Caritas 41 1240 1170 1111 0010 7473 2978. W tytule przelewu należy wpisać DLA JOANNY HOFFMANN.

Zachęcamy również do polubienia i obserwowania strony „Joanna Hoffmann – „Czekam na kolejny cud” (https://www.facebook.com/Joanna-Hoffmann-Czekam-na-kolejny-cud-1766848666938735).