Kapłani wyszli z Najświętszym Sakramentem na ulice Hermanic i Hałcnowa

• 22 marca 2020, Robert Karp

Mieszkańcy Ustronia-Hermanic oraz Bielska-Białej Hałcnowa witali w niedzielę, 22 marca 2020 r., Jezusa Eucharystycznego, którego w monstrancji przenosili lub przewozili wzdłuż ulic kapłani. W udekorowanych oknach i balkonach wierni wyczekiwali z utęsknieniem na moment błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

W dominikańskiej parafii w Ustroniu-Hermanicach mieszkańców błogosławił przełożony domu i proboszcz parafii o. Cezary Jenta OP. Przedtem apelował: „Zostańcie w domach. Jeżeli chcecie, podejdźcie do okien i przyjmijcie błogosławieństwo. Niech ono umocni w nas wiarę w Jego obecność pośród nas w każdym doświadczeniu, które teraz przeżywamy”.

O. Jenta z o. Markiem Domaradzkim OP trzykrotnie przed południem, w słońcu i śnieżnej zadymce, wyruszali i przemierzali hermanickie ulice, błogosławiąc całe rodziny Najświętszym Sakramentem.

Także w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Hałcnowie dwóch kapłanów wyjechało samochodami, by błogosławić wiernych czekających przy oknach i domach w bezpiecznej odległości. Proboszcz ks. Piotr Konieczny i ks. Sławomir Szczotka z Najświętszym Sakramentem dotarli do różnych zakątków parafii. Spotkanie z Panem Jezusem Eucharystycznym nastąpiło podczas odmawianej w domach o godz. 15.00 Koronki do Bożego Miłosierdzia. Kapłan poprosił wiernych, by podczas błogosławieństwa stanęli w oknie lub drzwiach, ale nie gromadzili się przed domami.

fot. Facebook, Twitter