Kalendarium Duszpasterskie 2018/2019

Grudzień 2018


01.12.2018

25-lecie Bielskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny, Bielsko-Biała, Kuria Diecezjalna, godz. 8:00

02.12.2018

Msza Święta Barbórkowa, Brzeszcze, Ks. Biskup Roman Pindel, św. Urbana, godz. 13:00

04.12.2018

Msza Święta Barbórkowa, Brzeszcze, Ks. Biskup Piotr Greger, św. Urbana, godz. 10:00

08.12.2018

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

09.12.2018

Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie

Odpust w Katedrześw. Mikołaja, Bielsko-Biała, Suma, godz. 11:00

17.12.2018

Admissio, Kraków, Seminarium, godz. 17:00

19.12.2018

Uroczysta Inauguracja Choinki, Bielsko-Biała, Kuria Diecezjalna, godz. 12:00

20.12.2018

Opłatek Dziedzictwa św. Jana Sarkandra, Cieszyn, godz. 17:00

Wigilia w Seminarium Krakowskim

25.12.2018

Pasterka:

Katedra: – Ks. Biskup Roman Pindel, Konkatedra – Ks. Biskup Piotr Greger

Boże Narodzenie:

Katedra: – Ks. Biskup Piotr Greger, godz. 11:00, Konkatedra – Ks. Biskup Roman Pindel, godz. 12:30

27-30.12.2018

Rekolekcje dla Maturzystów, Kraków, Seminarium

29.01.2019

25-lecie Stowarzyszenie Serce dla Serca, Bielsko-Biała, kościół św. Trójcy, godz. 11:00

30.12.2019

V Dzień Rodzin Wielodzietnych, Bielsko-Biała Hałcnów, godz. 12:15

 

Styczeń 2019


01.01.2019

Msza Święta Noworoczna, Bielsko-Biała, Komorowice, godz. 10:30

02.01.2019

Opłatek dla Alumnów, Bielsko-Biała, Kuria Diecezjalna, godz. 15:00

05.01.2019

Opłatek Doradców Życia Rodzinnego, Bielsko-Biała, Kuria Diecezjalna, godz. 15:00

06.01.2019

Rocznica Sakry Ks. Biskupa Romana Pindla

Dzień Misyjny

Orszak Trzech Króli, Bielsko-Biała Aleksandrowice, godz. 10:30, Ks. Biskup Piotr Greger

Orszak Trzech Króli, Oświęcim, parafia św. Józefa, godz. 11:00, Ks. Biskup Roman Pindel

Orszak Trzech Króli, Żywiec, parafia św. Floriana (Zabłocie), godz. 12:00

Gala „Nagrody św. Maksymiliana”, Oświęcim, OCK, godz. 17:00, Ks. Biskup Roman Pindel

07.01.2019

Opłatek Parlamentarzystów i Samorządowców, Bielsko-Biała, kościół NSPJ, godz. 17:00

10.01.2019

Opłatek Służby Zdrowia, Bielsko-Biała, Kuria Diecezjalna, godz. 18:00, Ks. Biskup Piotr Greger

12.01.2019

Opłatek Akcji Katolickiej. Gierałtowice, godz. 11:00

17.01.2019

Dzień Judaizmu

19.01.2019

Opłatek Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, Bielsko-Biała, kościół NSPJ, godz. 11:00

Opłatek KSM, Bielsko-Biała, Kuria Diecezjalna, godz. 16:00, Ks. Biskup Roman Pindel

18-25.01.2019

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

20.01.2019
Kolędnicy Misyjni – spotkanie diecezjalne, Żywiec, Konkatedra, godz. 12:30

21.01.2019

Centralne Nabożeństwo Ekumeniczne, Cieszyn, parafia św. Marii Magdaleny, godz. 17:00

22.01.2019

Opłatek dla naukowców, Bielsko-Biała, Kuria Diecezjalna, godz. 17:00

24.01.2019

Spotkanie Opłatkowe dla Osób Niepełnosprawnych, Bielsko-Biała, kościół NSPJ, godz. 16:00

26.01.2019

Dzień Islamu

Opłatek Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i Światło Nadziei, Bielsko-Biała, Kuria Diecezjalna, godz. 10:00

27.01.2019

Rocznica Wyzwolenia Auschwitz, Ks. Biskup Piotr Greger

 

Luty 2019


01-03.02.2019

Rekolekcje dla Maturzystów, Pogórze

02.02.2019

Dzień Życia Konsekrowanego, Bielsko-Biała, kościół NSPJ, godz. 11:30, Spotkanie w Kurii Diecezjalnej

06.02.2019

Msza Święta i spotkanie modlitewne SECIM

11.02.2019

Światowy Dzień Chorego

Szpital w Bystrej Śląskiej, godz. 14:00, Ks. Biskup Piotr Greger

Szpital w Oświęcimiu, godz. 14:00, Ks. Biskup Roman Pindel

11-13.02.2019

Pielgrzymka Młodzieżydo grobu św. Jana Sarkandra w intencji Powołań

14.02.2019

Spotkanie Honorowych Dawców Krwi, Bielsko-Biała, Kuria Diecezjalna, godz. 16:00

 

Marzec 2019


01-03.03.2019

Kurs Animatora Służby Liturgicznej, Pogórze, Grupa I

03.03.2019

Translatio o. Rudolfa Warzechy, Wadowice, Karmel, godz. 17:00

06.03.2019

Środa Popielcowa, Katedra

08.03.2019

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

08-10.03.2019

Kurs Animatora Służby Liturgicznej, Pogórze, Grupa I

09.03.2019

Kongregacja Kapłańska, Bielsko-Biała, Kuria Diecezjalna, godz. 10:00

13.03.2019

Święto Papieskie, Rocznica wyboru papieża Franciszka

15-17.03.2019

Rekolekcje dla Doradców Życia Rodzinnego, Bystra, Siostry Jadwiżanki

Kurs Animatora Służby Liturgicznej, Pogórze, Grupa II

16.03.2019

Kongregacja Kapłańska, Harmęże, o. Franciszkanie, godz. 10:00

22-24.03.2019

Kurs Animatora Służby Liturgicznej, Pogórze, Grupa II

Rekolekcje dla Harcerzy

23.03.2019

Kongregacja Kapłańska, Żywiec, Konkatedra, godz. 10:00

25.03.2019

Rocznica Powstania Diecezji

Dzień Świętości Życia, Diecezjalne Uroczystości, Oświęcim, parafia św. Maksymiliana, godz. 18:00

28.03.2019

Spotkanie Wielkopostne dla Parafialnych Zespołów Charytatywnych

30.03.2019

Wielkopostny Dzień Skupienia dla Katechetów, Pogórze, godz. 10:00

 

Kwiecień 2019


04.04.2019

Duchowa rEwolucja – Rekolekcje dla szkół średnich – Czechowice-Dziedzice, Kety, Oświęcim

06.04.2019

Wielkopostny Dzień Skupienia dla Katechetów, Bielsko-Biała NSPJ, godz. 10:00

Dzień Skupienia Róż Różańcowych Rodziców, Hałcnów, Bazylika, godz. 9:00

11.04.2019

Duchowa rEwolucja – Rekolekcje dla szkół średnich – Cieszyn

11/12.04.2019

Duchowa rEwolucja – Rekolekcje dla szkół średnich – Bielsko-Biała, kościół św. Maksymiliana

12.04.2019

Droga Krzyżowa ulicami Bielska-Białej

13.04.2019

Wielkopostny Dzień Skupienia dla Katechetów, Żywiec, Konkatedra, godz. 10:00

14.04.2019

Niedziela Palmowa, Światowy Dzień Młodzieży, Bielsko-Biała, kościół Trójcy Przenajświętszej, godz:13:30

18.04.2019, Wielki Czwartek

Msza Święta Krzyżma Świętego:

Katedra, godz. 10:00

Kapłani, Animatorzy Służby Liturgicznej

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej:

Katedra: Ks. Biskup Roman Pindel, Konkatedra: Ks. Biskup Piotr Greger

19/20.04.2019, WielkiPiątek /Wielka Sobota

Noc Konfesjonałów

Liturgia na cześć Męki Pańskiej:

Katedra: Ks. Biskup Piotr Greger, Konkatedra: Ks. Biskup Roman Pindel

20.04.2019, Wielka Sobota

Liturgia Wigilii Paschalnej:

Katedra: Ks. Biskup Roman Pindel, Konkatedra: Ks. Biskup Piotr Greger

21.04.2019, Wielkanoc

Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego:

Katedra: Ks. Biskup Piotr Greger, Konkatedra: Ks. Biskup Roman Pindel

23.04.2019

Siostry Zmartwychwstanki, Kęty, godz. 11:00, Ks. Biskup Piotr Greger

Inauguracja Sacrum in Musica, Bielsko-Biała, os. Karpackie, godz. 18:00, Ks. Biskup Piotr Greger

25.04.2019

Imieniny Metropolity Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

26.04.2019

Rocznica Sakry Ks. Biskupa Tadeusza Rakoczego

28.04-05.05.2019

Tydzień Miłosierdzia

30.04-03.05.2019

Piesza Pielgrzymka do Łagiewnik, Bielsko-Biała Hałcnów – Łagiewniki

 

Maj 2019


03.05.2019

Msza święta w intencji Ojczyzny, Bielsko-Biała, Katedra, godz. 11:00, Ks. Biskup Piotr Greger

05.05.2019

Pielgrzymka Pracowników i Wolontariuszy Caritas do Łagiewnik

08.05.2019

Święcenia Diakonatu

12.05.2019

Procesja na Skałkę, Kraków

17-19.05.2019

Wyjazd Ewangelizacyjny dla młodzieży szkół średnich „Co dalej”, Biały Dunajec

25.05.2019

Święcenia Prezbiteratu, Bielsko-Biała, Katedra, godz. 10:00

26.05.2019

Marsz dla Życia i Rodziny, Bielsko-Biała, godz. 14:00

Festyn Rodzinny, BCK, godz. 15:00

29.05.2019

Duchowa rEwolucja – Rekolekcje dla szkół średnich – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem

 

Czerwiec 2019


01.06.2019

Lednica 2000 – Ogólnopolskie spotkanie młodzieży

Ogólnopolska Pielgrzymka Róż Różańcowych na Jasną Górę

02.06.2019

Pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra, Skoczów – Kaplicówka, godz. 10:30

08.06.2019

Beatyfikacja Michała Giedroycia, Kraków, Ks. Biskup Piotr Greger

Pielgrzymka Katechetów połączona z Zakończeniem Roku Katechetycznego, Czeski Cieszyn

09.06.2019

Marsz dla Życia i Rodziny, Żywiec, Konkatedra, godz. 11:15, Ks. Biskup Piotr Greger

Drogomyśl, 50-lecie konsekracji kościoła

10.06.2019

Msza Święta z udziałem chorych, Bielany, godz. 11:00, Ks. Biskup Piotr Greger

11.06.2019

Konsekracja kościoła w Słotwinie

14.06.2019

Rocznica I Transportu do Auschwitz

14-16.06.2019

Rekolekcje Ignacjańskie dla Katechetów, Czechowice-Dziedzice – Ojcowie Jezuici

15.06.2019

Warsztaty programu „Młodzi na progu”, Bielsko-Biała, Kuria Diecezjalna, godz. 9:00

17.06.2019

Diecezjalna Pielgrzymka osób chorych i starszych do Hałcnowa

20.06.2019

Boże Ciało, procesja ulicami Bielska-Białej

21.06.2019

Zakończenie Roku Szkolnego

21-23.06.2019

Rekolekcje dla Katechetów, Pogórze

23.06.2019

100-lecie Związku Podhalan, oddział żywiecki, Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem

24.06.-04.07.2019

Wyjazd Wakacyjny dla Służby Liturgicznej, „Liturgiczny Research”, Gdynia

28.06.2019

Uroczystość NSPJ, Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów – modlitwa w dekanatach

Msza Święta z udziałem Neoprezbiterów w ramach czuwania, Hałcnów, Bazylika, godz. 20:00, Ks. Biskup Piotr Greger

30.06.2019
350 rocznica podarowania przez Króla Kazimierza obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej, Rajcza, godz. 11:45, Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, Ks. Biskup Roman Pindel

 

Lipiec 2019


05.07.2019

1050-lecie śmierci Cyryla, Cieszyn, rotunda, nabożeństwo ekumeniczne

16.07.2019

MB Szkaplerznej – Oświęcim, Siostry Karmelitanki

21.07.2019

Błogosławieństwo Kierowców i poświęcenie samochodów, Rychwałd, godz. 11:00

 

Sierpień 2019


06-11.08.2019

Piesza Pielgrzymka do Częstochowy, Hałcnów – Jasna Góra, rozpoczęcie godz. 8:00, zakończenie godz. 13:30, Ks. Biskup Piotr Greger

09.08.2019

Uroczystości ku czci św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Oświęcim, Siostry Karmelitanki, godz. 17:00

14.08.2019

Uroczystości ku czci św. Maksymiliana, Rocznica Męczeńskiej Śmierci, godz. 8:30

15.08.2019

Wniebowzięcie NMP

Święto Wojska Polskiego, Rychwałd, godz. 11:00

24.08.2019

Trójstyk, godz. 9:15

29.08.2019

Pielgrzymka Żywiecka, Jasna Góra

 

Wrzesień 2019


01.09.2019

Pielgrzymka ku czci św. Melchiora Grodzieckiego, Cieszyn, parafia św. Marii Magdaleny, godz. 15:00

07.09.2019

Rozpoczęcie Roku Katechetycznego, Bielsko-Biała, kościół NSPJ, godz. 10:00

08.09.2019

Dożynki Diecezjalne, Chybie, godz. 11:00, Ks. Biskup Roman Pindel

13-15.09.2019

Rekolekcje dla Katechetów, Pogórze

14.09.2019

Rozpoczęcie Roku Formacyjnego Dzieci i Młodzieży, Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem, godz. 10:00

Droga Krzyżowa na Matyskę, godz. 16:00

15.09.2019

Msza Świętana zakończenie warsztatów muzycznych, Czechowice-Dziedzice, św. Barbary, godz. 16:00

15-22.09.2019

Tydzień Kromki Chleba

22-28.09.2019

Tydzień z Ewangelią

28.09.2019

Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin, Kalwaria Zebrzydowska, godz. 10:00

 

Październik 2019


02.10.2019

Spotkanie Róż Żywego Różańca, Bielsko-Biała, kościół NSPJ

03.10.2019

Inauguracja Festiwalu Kompozytorów Polskich, Bielsko-Biała, BCK, godz. 18:00

05.10.2019

Procesja Różańcowa ulicami Bielska-Białej

06.10.2019

Uroczystości ku czci św. Maksymiliana, Rocznica Kanonizacji, Oświęcim, kościół św. Maksymiliana, godz. 10:00, Ks. Biskup Piotr Greger

13.10.2019

Dzień Papieski

Rychwałd, Nabożeństwo Fatimskie, Spotkanie Róż Różańcowych

15.10.2019

Dzień Dziecka Utraconego

19.10.2019

Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli, Kety Rynek, godz. 10:00

25.10.2019

Gala Dzban św. Jana Kantego – Caritas, MCK Kęty, godz. 17:00

26.10.2019

Kongregacja Kapłańska, Bielsko-Biała, Kuria Diecezjalna, godz. 10:00

Korowód Świętych, Bielsko-Biała, kościół Trójcy Przenajświętszej, godz. 16:00

 

Listopad 2019


03.11.2019

Droga Krzyżowa w Brzezińce, godz. 14:00

04.11.2019

Rocznica Sakry Ks. Biskupa Janusza Zimniaka

09.11.2019

Pielgrzymka Osób Bezdomnych na Jasną Górę

11.11.2019

Rocznica Odzyskania Niepodległości, Bielsko-Biała, Aleksandrowice, kościół św. Maksymiliana, godz. 14:00

16.11.2019

Kongregacja Kapłańska, Harmęże, o. Franciszkanie, godz. 10:00

17.11.2019

Światowy Dzień Ubogich

23.11.2019

Kongregacja Kapłańska, Żywiec, Konkatedra, godz. 10:00

Spotkanie Kapłanów Zakonnych, Czechowice-Dziedzice, kościół św. Andrzeja Boboli

24.11.2019

Święto Akcji Katolickiej

27.11.2019

Rocznica Sakry Ks. Biskupa Piotra Gregera