Wakacyjne koncerty organowo-kameralne w bielskiej katedrze
Koncerty odbywają się w 1. i 3. sobotę lipca i sierpnia o godz. 17.00. Prezentowane 51-głosowe organy katedralne zabrzmią solo oraz kameralnie z barytonem, chórem czy skrzypcami. Koncerty dofinansowane są przez Miasto Bielsko-Biała, a wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
Festiwal swoim patronatem honorowym objął Bp Roman Pindel. Organizatorem jest parafia katedralna oraz Stowarzyszenie Harmonia Aetheria. Szczegóły na plakacie.
4 lipca, godz. 17.00
Arkadiusz Popławski – organy
18 lipca godz.17.00
Paweł Seligman – organy
Wyższobramski Chór Kameralny
pod dyr. Piotra Sikory
1 sierpnia, godz. 17.00
Bartosz Wódczak – organy
Dominik Zimny – baryton
15 sierpnia godz. 17.00
Daniel Strządała – organy
Ewa Zaborny-Strządała – skrzypce
