• Data rozpoczęcia: 4 lipca 2026

Koncerty odbywają się w 1. i 3. sobotę lipca i sierpnia o godz. 17.00. Prezentowane 51-głosowe organy katedralne zabrzmią solo oraz kameralnie z barytonem, chórem czy skrzypcami. Koncerty dofinansowane są przez Miasto Bielsko-Biała, a wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Festiwal swoim patronatem honorowym objął Bp Roman Pindel. Organizatorem jest parafia katedralna oraz Stowarzyszenie Harmonia Aetheria. Szczegóły na plakacie.

4 lipca, godz. 17.00

Arkadiusz Popławski – organy

18 lipca godz.17.00

Paweł Seligman – organy

Wyższobramski Chór Kameralny

pod dyr. Piotra Sikory

1 sierpnia, godz. 17.00

Bartosz Wódczak – organy

Dominik Zimny – baryton

15 sierpnia godz. 17.00

Daniel Strządała – organy

Ewa Zaborny-Strządała – skrzypce